REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Donald Tusk w Mińsku Mazowieckim

W niedzielę 24 września w Mińsku Mazowieckim dojdzie do spotkania z liderem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem.

Spotkanie odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Budowlana 2) o godz. 12. Będzie miało charakter otwarty.

20 KOMENTARZE
 1. Mam nadzieję że go pogonią za chęć oddania wschodu dla rosji podczas wojny I nigdy więcej nie przyjedzie na wschód bo przecież “a ch** ze wschodnią Polską…”

  Odpowiedz moderated
  • Plan…” z 2011 roku to dokument wykonawczy do „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego” z 2007 roku, zatwierdzonej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego. W punkcie 99. „Strategii…” czytamy: „Liczebność Sił Zbrojnych RP w najbliższej przyszłości nie będzie ulegać istotnym zmianom. (…) Będzie natomiast postępował proces profesjonalizacji sił zbrojnych (…)”. Innymi słowy, to ówczesne pisowskie władze zdefiniowały, że idziemy w model małej (nieco ponad 100-tysięcznej), profesjonalnej armii. I w oparciu o takie założenie zażądano od wojskowych przygotowania planów operacji obronnej.
   Prezydent RP zatwierdził „Strategię…” 13 listopada 2007 roku. Polska była wówczas tuż po wyborach, które PiS przegrało, oddając władzę koalicji PO-PSL. Tyle że rząd Donalda Tuska powołano 24 listopada 2007 roku, prezydent Kaczyński podpisywał więc dokument przedłożony mu przez „stary” rząd. Dlatego na wniosku widnieje podpis Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego.

   Odpowiedz moderated
   • do tego pisowcy i tvp pis ci nie powie
    A gdzie w tym dokumencie jest nakaz zmniejszania liczebności polskiej armii i likwidacji jednostek wojskowych? To chyba tobie coś się pomieszało pod wpływem propagandy goebelsowskiej w TVN

    Odpowiedz moderated
    • to ówczesne pisowskie władze zdefiniowały, że idziemy w model małej (nieco ponad 100-tysięcznej), profesjonalnej armii. I w oparciu o takie założenie zażądano od wojskowych przygotowania planów operacji obronnej.

     W sprawie reorganizacji polskiej armii, a tym samym jej zmniejszenia, był konsensus polityczny. Wszystkie siły polityczne przyjęły ustawę o transformacji sił zbrojnych i związany z nią program modernizacji sił zbrojnych zakładający tego typu konsolidację czy likwidowanie niektórych jednostek, a tworzenie większych .
     Mowa o ustawie z 25 maja 2001 roku o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zapisano w niej, że do 2003 roku w polskiej armii będzie maksymalnie 150 tys. zawodowych żołnierzy. Za przyjęciem ustawy było 384 na 421 posłów, w tym wszyscy posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i niemal wszyscy Akcji Wyborczej Solidarność, Unii Wolności, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego czy Porozumienia Centrum – w tym Jarosław Kaczyński.

     Zmniejszanie armii i wynikające z tego rozformowywanie jednostek było nie tylko rezultatem politycznego porozumienia, ale odpowiadało też tendencjom w całym NATO w pierwszej połowie XXI wieku. – Wszystkie kraje NATO redukowały wojska operacyjne, ponieważ zdefiniowano, że zagrożenie potencjalnym konfliktem z Rosją jest znikome. W związku z tym uznano, że utrzymanie armii jest bardzo drogie i dokonywano redukcji potencjału operacyjnego sił państw NATO. I robili to wszyscy, Polska nie była wyjątkiem.

     Prawne podstawy tego procesu zawarto w nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, którą 5 grudnia 2008 roku Sejm przyjął jednogłośnie. “Za” byli wszyscy głosujący posłowie PO, PiS, Lewicy, PSL, Socjaldemokracji Polskiej i Polski_XXI – w tym Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Beata Szydło czy Zbigniew Ziobro.
     Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy 30 stycznia 2009 roku, a weszła w życie 11 lutego. Od tego momentu polska armia zaczęła się gwałtownie zmniejszać.

     Odpowiedz moderated
   • PiS mi nie musi nic mówi bo Tusk już mi kiedyś powiedział “a ch** z tą Polską Wschodnią” i to mi wystarczy, a po tym odtajnionym dokumencie tylko się jego słowa potwierdziły, więc niech wraca do Brukseli tam gdzie uciekł w 2014r żeby o nim tutaj zapomnieli i wrócił po 9 latach żeby w 2023 “uratować” Polskę od złego PiSu bo młodzi go już nie pamiętają, taki chytry plan rudego lisa wyjechać aż zapomną i wrócić “z pomocą”…

    Odpowiedz moderated
  • Jest spot? Jest. Mówi o planie oddania połowy Polski agresorowi przez Tuska? Mówi. (…)elektorat PiS nie zadaje pytań a nawet jak im to ktoś spróbuje wytłumaczyć to i tak tego nie zrozumie.
   Błaszczak i cały PiS doskonale wiedzą, że głosują na nich skończone (…) i choćby niewiadomo jak ktoś im próbował coś wytłumaczyć to do nich to i tak nie dojdzie i bezkrytycznie będą wierzyć jemu i całej partyjnej propagandzie.
   PiS w celu wygrania najbliższych wyborów zrobi każdą głupotę, świństwo i bezprawie, tak samo jak komuniści, żeby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę.

   Odpowiedz moderated
 2. Jeszcze ktoś się nabiera na jego gadki i ktoś mu wierzy?
  T.U.S.K. – Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa
  LUDZIE OBUDŹCIE SIE…

  Odpowiedz moderated
 3. Do Siedlec nie przyjedzie i kampanii wyborczej nie zrobi.
  Był w styczniu i coś obiecał Orzełowskiemu

  Odpowiedz moderated
 4. W Sejmie, Senacie, na ważnych stanowiskach państwowych itd powinien być limit kadencji, maks. 2.
  A nie tak, że są leśne dziadki po 8 kadencji!!!
  Mają wysokie emerytury i jeszcze zasiadają w ławach poselskich.
  Dziadki do domu, dajcie szansę młodym, zdolnym, ambitnym.
  A wy co robicie> zadłużacie Polskę na klika pokoleń bo takie macie życzenie.

  Odpowiedz moderated
 5. No to przypomnę dlaczego była bieda za czasów wujka Donalda
  1. podwyższenie wieku emerytalnego – pracowanie aż do śmierci
  2. zabranie 153 miliardów zł z OFE bo “pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do Polaków”
  3. afera amber gold skok na kasę nr 2
  5. wyłudzenia podatku VAT skok na kasę nr 3
  6. sprzedaż stoczni
  7. podwyższenie VAT z 21% do 23%
  8. Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
  9. Minimalna pensja na poziomie 1000zł,
  10 Głodowe emerytury i brak programów typu 500+, 13 i 14 emerytura…
  To tylko 10 punktów dla których nigdy nie zagłosuje na tego człowieka i całe PO.

  Odpowiedz moderated
  • 1 wiele osób umiera przed emeryturą, a wiele żyje do 90 i więcej lat – mówienie o pracy do śmierci” to demagogia
   2. pieniądze z OFE przeniesiono częściowo do ZUS – reszta nadal jest w OFE i należą do “Polaków” i są dziedziczone.
   3. Amber Gold to pikuś wobec skoku pisu na kasę podatników. Do “oszczędzania” w Amber Gold nikt ludzi nie zmuszał.
   5. uszczelnienie podatku VAT wprowadził rząd PO – PSL ustawą o rozliczaniu przez Jednolity Plik Kontrolny. To nie powstrzymało wysokich urzędników Ministerstwa Finansów, którzy mieli za zadanie walczyć z wyłudzającymi VAT, a sami się tego dopuszczali. W ciągu trzech lat – 2016/19W ciągu trzech lat grupa ukradła 5 mln zł.
   6. sprzedaż Lotosu za grosze
   7. Dobry PIS mógł przecież ten vat obniżyć – obiecywał, ale nie obniżył.
   8 W 2022 roku skrajne ubóstwo w Polsce wzrosło o ponad 50%! . Skrajnie ubogie jest prawie 2 mln Polaków.
   9. Taka w przybliżeniu minimalna pensja – 936,00 zł – była w 2007 roku przypomnij sobie kto wówczas rządził.
   10. Za “głodową” emeryturę i bez dodatków żyło się dużo lepiej – wystarczyło na leki, na czynsz, czy też ogrzewanie mieszkania. A dziś przy 13 i 14 nie stać mnie na zakup węgla.

   Odpowiedz moderated
  • Będą, będą – z gotowymi pytaniami przygotowanymi przez KC PIS.

   Odpowiedz moderated
 6. Ludzie już zapomnieli,to po ile są dzisiaj wizy,Tusk nie musi być ale nie kaczor który i tak podzielił Polaków i knuje oby obwinić za wszystkie ich złodziejstwo Tuska.A jak Tuska by nie było ?to trzeba innego wroga poszukać bo oni są kryształowi.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje