REKLAMA
-1.7 C
Siedlce
Reklama

NoveKino Siedlce zaprasza na film Agnieszki Holland “Zielona granica”

2 października o godz. 12 w NoveKino Siedlce zostanie wyemitowany film “Zielona granica” Agnieszki Holland w ramach Cyklu Kino Seniora.

” ZIELONA GRANICA”Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok). Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania — czym jest człowieczeństwo?

Po seansie zapraszamy Państwa do Foyer kina na dyskusję przy kawie, herbatce i słodkościach.

Do zobaczenia w NoveKino Siedlce!

5 KOMENTARZE
 1. “Tylko świnie siedzą w kinie” – tak oto zaczął się nowy rozdział rządów PIS

  Teraz ten przestępczy rząd będzie decydował co mamy oglądać a czego nie oglądać.

  Ale spokojnie
  Tak samo robili kiedyś w wojnę Niemcy, później Ruscy.
  Wiec obecny okupant PIS skończy tak samo jak poprzednicy .

 2. Niektórzy lubią jak ktoś planuje mu, ale też wszystkim Polakom i naszym służbom w twarz, do tego stara się udowodnić że to pada deszcz.

  • Jeśli ludzie będą się kierować emocjami zamiast racjonalnoscią, szczególnie przed wyborami i to emocjami wzbudzanymi przez wizję twórców takich dzieł jak Zielona Granica i Smoleńsk, robionych typowo pod światopogląd, to ten kraj zasługuje na wszystko co go spotyka.

 3. Trzeba było przyjąć te 100 milionów ludzi z Afryki, żeby porobili bałagan na ulicach, pohandlowali narkotykami, ponapadali, pokradli. Tłukli by nasze dzieci w szkołach i na ulicach. Wtedy byśmy byli w końcu postępowi jak zachód. Ale o czym Holandia robiła by filmy? Znów o Polakach mordujących Żydów? To już się nudzi. Potrzebne były nowe treści.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najczęściej czytane

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Chatka Mikołaja w Siedlcach – przyjdź, kup bombkę, a dochód wesprze Dom Dziecka w Kisielanach

Podopieczni Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach stworzyli wspólnie ze swoimi wychowawcami piękne bombki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup sprzętu AGD dla placówki.

Co z kształceniem przyszłych lekarzy na siedleckiej uczelni? Prosektorium nie było, ale już jest…

Od pewnego czasu w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje mówiące o tym, że Uniwersytet w Siedlcach otworzył kierunek lekarski mimo negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Siedlczanki chciały handlować w internecie. Oszuści wyczyścili im konta

Dwie siedlczanki padły ofiarą internetowych oszustw. W obu przypadkach mechanizm był identyczny.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje