REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Konkurs młodych muzyków w Siedlcach: Od duetu do septetu

29 zespołów ze szkół muzycznych z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Łosic, Siemiatycz, Białej Podlaskiej, Łukowa, Mińska Mazowieckiego i Garwolina weźmie udział w I Regionalnym Konkursie „Od duetu do septetu”, który w najbliższy piątek i sobotę (24 i 25 listopada) odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach.

Konkurs „Od duetu do septetu” jest konkursem zespołów kameralnych. Ma on na celu rozbudzanie wrażliwości muzycznej oraz umiejętności zdrowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży. W tej muzycznej rywalizacji mogą wziąć udział zespoły liczące (jak sama nazwa wskazuje) od dwóch do siedmiu wykonawców. Ich występy będzie oceniać jury.

Do pierwszej regionalnej edycji konkursu przystąpi 29 zespołów (71 uczestników). Przesłuchania odbędą się w piątek 24 listopada od godz. 16 do 19, a w sobotę 25 listopada od godz. 10 do 12. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów odbędzie się w sobotę o godz. 14. Konkurs jest otwarty dla publiczności, Każdy więc może przyjść do sali koncertowej w Zespołu Szkól Muzycznych przy ul. Podlaską 14 w Siedlcach i posłuchać młodych, zdolnych i obiecujących muzyków.

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju ZSM w Siedlcach i Rada Rodziców przy ZSM w Siedlcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, Starosta Powiatu Siedleckiego Karol Tchórzewski oraz Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski. Realizację muzycznego projektu wsparli sponsorzy: Siedleckie Starostwo Powiatowe, Mostostal – Siedlce, CARSED – Siedlce, A. T. Trading – Zbuczyn, Hotel Panorama, Rodzinna Agencja Ubezpieczeniowa Lipińscy, P. i K. Biuro Rachunkowe (Justyna Gotowicka ), Studio Fotograficzne ,,Nocne Marki “. Redakcja „Tygodnika Siedleckiego” jest jednym z patronów medialnych konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Kolejny mistrz parkowania

Nie wiadomo, czy chciał wjechać do środka, czy z...

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje