11 marca o godz. 16 w świetlicy w Starym Opolu specjalnie dla wszystkich mieszkanek gminy Siedlce wystąpi Janusz Laskowski.
W lesie pomiędzy Łucznicą a Natolinem (gmina Pilawa) pochowanych zostało 46 powstańców styczniowych, którzy polegli w boju, znienacka zaatakowani przez Rosjan podczas odpoczynku. Do bitwy doszło 18 marca 1863 roku. Dokładnie 160 lat później odbędzie się jej rekonstrukcja.
Seans poprzedzi rozmowa Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk z Adamem Zbyrytem, biologiem, popularyzatorem nauki, autorem książek oraz współautorem programów radiowych i telewizyjnych poświęconych przyrodzie.
Już jutro, 9 marca o godz. 11 w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej powstaniu styczniowemu, a szczególnie bitwie pod Węgrowem.
W najbliższy czwartek 9 marca odbędzie się jedna z najbardziej lubianych imprez w naszym regionie - „Jarmark na Kazimierza” w Mordach.
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki - Bing, cz. 7 niedzielę 19 marca o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:
Filmowy Dzień Kobiet w Novekino Siedlce! Z tej okazji przygotowaliśmy specjalnie dla Was gorące hity filmowe!
„JEZIORO SŁONE " Główna bohaterka tej historii – Helena (Katarzyna Butowtt) miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża (Krzysztof Stelmaszyk). Zapewniał on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo.
Obraz El Greca „Ekstaza Świętego Franciszka” powrócił do Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.
Trzech twórców ma szansę otrzymać stypendium artystyczne ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego. Ruszył nabór wniosków o przyznanie Nagrody Twórczej za dokonania w dziedzinie sztuki oraz za popularyzowanie i ochronę kultury. Warto się zgłosić, bo można otrzymać 10 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 31 marca.
Dzisiaj, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Hołd uczestnikom powojennych walk niepodległościowych i antykomunistycznych oddały władze Siedlec z prezydentem Andrzejem Sitnikiem na czele.
„FILIP" - Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci.
Masz w sobie żyłkę odkrywcy? Interesujesz się ciekawostkami ze swej najbliższej okolicy? Jeśli tak, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! A warto w nim wziąć udział, bo na nagrody przeznaczyliśmy aż 1800 zł.
Dowódca Garnizonu Siedlce gen. bryg. Arkadiusz Szkutnik zaprasza jutro, 1 marca na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Jutro, 1 marca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Siedlcach zaplanowano oficjalne uroczystości.
Utalentowana siedlczanka 13-letnia Antonina Anusiewicz miała w ostatnim czasie okazję zagrać w trzech serialach: „Na Wspólnej”, „Ojcu Mateuszu” i „Na sygnale”.
Agnieszka Dudziuk, pochodząca z Łosic, a obecnie mieszkająca w Górkach w gminie Platerów wydała już cztery książki. Są dostępne w wersji papierowej, wersji elektronicznej. Można ich także słuchać jako audiobooki. Jej powieści uwielbiają kobiety.
11 marca o godz. 19 w Sali Podlasie wystąpi weteran klubowych sal koncertowych zespół Happysad. Jak zapowiadają muzycy będzie to koncert nieco inny niż zwykle. Czego możemy spodziewać?
26 lutego o godz. 18 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl pt. „Obywatel Junod”. Sztuka podejmuje wielowątkową historię śmierci jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina przedwojennego - Eugeniusza Bodo.
23 lutego o godz. 18.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbędzie się spotkanie autorskie z mińskim poetą – Robertem Zgutką, którego tomik wierszy "Czyńcie miłość" został wydany przez Muzeum Ziemi Mińskiej.
Najnowszy numer 22/2023 w sprzedaży od 2023-05-31.
W Suchożebrach doszło do zderzenia trzech samochodów.
Oto pieski i kotek, które bardzo chcą znaleźć kochających opiekunów. Może właśnie Ty chcesz zostać właścicielem i przyjacielem tych zwierzaków?