W sobotę 15 kwietnia odbędzie się XIV Siedlecka Inauguracja Sezonu Motocyklowego.
Dzisiaj i jutro (24-25 marca) w Parku Handlowym Arche w Siedlcach (ul. Brzeska 134) odbywa się Jarmark Tradycji Wielkanocnych. Nabyć można piękne wyroby rękodzielnicze!
W sobotę 1 kwietnia, po mszy świętej o godzinie 18.00 w siedleckiej Katedrze odbędzie się Droga Krzyżowa z Muzyką Organową. Udział w wydarzeniu wezmą aktor Marcin Kwaśny (recytacja) i jego żona Klaudia – śpiewaczka operowa.
„ŚWIĘTY" Akcja filmu dzieje się wiosną 1986 roku . Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze.
Każdy wie, że koty to wspaniałe zwierzęta. Aby zainteresować nimi najmłodszych mieszkańców Siedlec, został przygotowany konkurs "Dzień Kota - kocham, szanuje, dbam".
Już kolejny raz na deskach teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wystawią Pasję Jezusa Chrystusa.
„CHLEB I SÓL" uhonorowany na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury Orizzonti, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura – laureata ponad stu wyróżnień za swoje wcześniejsze filmy krótkometrażowe.
Życie Adiego jest pełne beztroski, zabawy i pogawędek ze Stwórcą, który spełnia jego wszystkie zachcianki. Co jednak, jeśli nasz bohater znudzi się tym wszystkim?
„Pociąg” - Kameralne studium psychologiczne, poetycka opowieść o samotności, a jednocześnie zbiorowy portret Polaków końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dwoje przypadkowych podróżnych spotyka się w przedziale sypialnym. Subtelna gra ich emocji – od wzajemnej niechęci do pozbawionej perspektyw bliskości – rozgrywa się na tle stłoczonego w pociągu ludzkiego mikrokosmosu.
Posłuchajcie piosenki „Wszystko kwitnie wkoło” w wykonaniu młodych wokalistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach!
W ramach obchodów jubileuszu 600-lecia Garwolina w sali widowiskowej tamtejszego Centrum Sportu i Kultury widzowie będą mogli obejrzeć, 26 marca o godz. 18.00, stand-up muzyczny „Gloria Amore Victis”.
Proboszcz parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. Romuald Kosk zaprasza w niedzielę 19 marca o godz. 17 na koncert „Pieśni wielkopostnych”, który odbędzie się w cyklu „Jazz w klasztorze”.
W Czytelni Głównej MBP odbędzie się promocja najnowszego wydawnictwa siedleckiej książnicy pt.: Bibliografia Miasta Siedlce 2021.
Chcesz wygrać 1000 albo 500 zł w gotówce? Weź udział w konkursie „Nieznane Mazowsze”.
Utalentowana siedlczanka, 13-letnia Antonina Anusiewicz zagrała już w trzech serialach: „Na Wspólnej”, „Ojcu Mateuszu” i „Na sygnale”.
Wiersze Sebastiana, jak sam podkreśla, są pisane prostym językiem, dlatego tak łatwo trafiają do odbiorców. Czytających porusza sentymentalny, rozmarzony, chociaż nie pozbawiony krytyki wobec rzeczywistości styl pisania.
11 marca o godz. 16 w świetlicy w Starym Opolu specjalnie dla wszystkich mieszkanek gminy Siedlce wystąpi Janusz Laskowski.
W lesie pomiędzy Łucznicą a Natolinem (gmina Pilawa) pochowanych zostało 46 powstańców styczniowych, którzy polegli w boju, znienacka zaatakowani przez Rosjan podczas odpoczynku. Do bitwy doszło 18 marca 1863 roku. Dokładnie 160 lat później odbędzie się jej rekonstrukcja.
Seans poprzedzi rozmowa Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk z Adamem Zbyrytem, biologiem, popularyzatorem nauki, autorem książek oraz współautorem programów radiowych i telewizyjnych poświęconych przyrodzie.
Już jutro, 9 marca o godz. 11 w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej powstaniu styczniowemu, a szczególnie bitwie pod Węgrowem.
Najnowszy numer 12/2023 w sprzedaży od 2023-03-22.
- To, co tutaj zobaczyliśmy, to jest po prostu bomba!
Dzisiaj (21 marca) obchodzimy pierwszy dzień wiosny i to zdecydowanie widać!