REKLAMA
-4.9 C
Siedlce
Reklama

Za nami VII edycja SokołowskiejRUNdy (zdjęcia, wyniki)

Dzisiaj odwiedziliśmy zalew Niewiadoma aby zobaczyć VII edycję SokołowskiejRUNdy. Wydarzenia, które skupia biegaczy z całego powiatu i okolicy od 7 lat. Czym charakteryzowała się ta edycja?

Przygoda z SokołowskąRUNdą zaczęła się od rozgrzewki najmłodszych, którą poprowadziła trenerka z lokalnego klubu fitnes FIT4YOU. Następnie zainteresowani udali się na start gdzie rozpoczęła się wielka rywalizacja. Najmłodsi biegali na dystansach 300, 600 oraz 1000 metrów, z podziałem na płcie. Sportowy duch był bardzo mocno wyczuwalny w powietrzu, nie obyło się również bez łez. Dekoracja wygranych odbyła się po starcie biegu dorosłych. Najmłodsi mogli dostać nagrody ufundowane przez sponsorów takie jak: zegarki smartwatch, głośniki czy vouchery do sali zabaw

Jednakże przed pierwszymi dekoracjami nastąpiła rozgrzewka dla biegaczy na dystansie jednego okrążenia zalewu Niewiadoma (5.4 kilometrów) oraz chodziarzy nordic walking również na tym samym dystansie. Po takim przygotowaniu nie pozostało już nic tylko wystartować. Na początku pobiegli uczestnicy biegu, a następnie tuż za nimi uczestnicy marszu nordic walking.

W tym czasie pełnym oczekiwania mogliśmy skorzystać z dobroci wystawionych w namiotach i budkach. Mieliśmy okazję w oczekiwaniu na bieg lub tuż po nim zregenerować siły w strefie gastronomicznej. Mogliśmy również zbadać nasze parametry ciała w namiocie sponsorów. Nie zabrakło też miejsca dla najmłodszych, gdzie animatorzy zapewniali różnoraką rozrywkę dzieciom.

Biegacze i chodziarze zaś docierali do mety już po kilkudziesięciu minutach. Wielkimi wygraniami wśród biegaczy na 5 km okazali się być:

1. Tomasz Stelmach

2. Marcin Czajkowski

3. Mateusz Grzegorczuk

Natomiast wśród pań na tym samym dystansie wygranymi okazały się być:

1. Katarzyna Borucka

2. Anna Jarek

3. Olga Paderewska

Jeśli zaś chodzi o marsz nordic walking wygrani prezentowali się następująco:

1. Krzysztof Frąckowiak

2. Dariusz Borkowski

3. Waldemar Danielski

1. Alicja Słowińska

2. Agnieszka Rejowska

3. Magdalena Wysocka

Niedługo potem nastąpił ostatni bieg na dystansie 10.8 kilometrów, który został zakłócony przez siarczysty deszcz, który jednak okazał się być przelotny i w żadnym stopniu nie przeszkodził uczestnikom. Wśród mężczyzn na podium stanęli:

1. Mateusz Wilczyński

2. Rafał Dzięgielewski

3. Tomasz Stelmach

Natomiast medalistkami wśród pań okazały się być:

1. Elwira Pietrucha el Messaoudi

2. Katarzyna Trendyk

3. Monika Trendyk

Zawody zakończyły się dekoracją pozostałych zawodników w kategorii open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Odbyła się również dekoracja nagród specjalnych za najlepszą technikę nordic walking, za najstarszego uczestnika zawodów oraz za najszybszą Sokołowiankę i najszybszego Sokołowianina. Całe wydarzenie było pełne sportowej rywalizacji, aktywności fizycznej, a przede wszystkim dobrej zabawy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy – „Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę”

- Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje