REKLAMA
-4.9 C
Siedlce
Reklama

W Mińsku publika szalała

Koncert „Obywatele Republiki” zakończył w niedzielę wieczorem XV Festiwal Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim.

W koncercie wystąpili Leszek Biolik i muzycy zespołu Elements oraz wokaliści, m.in.: Renata Przemyk, Kuba Badach, Michał Wiraszko z zespołu Muchy i Piotr Zioła. Muzycy wykonali nowe wersje największych przebojów grupy Republika z niezapomnianymi tekstami Grzegorza Ciechowskiego. Publiczność wypełnionej po brzegi sali Miejskiej Szkoły Artystycznej przyjęła koncert entuzjastycznie, a na bis razem z wykonawcami zaśpiewała hymn „Biała flaga”.

Tegoroczną, 5-dniową edycję festiwalu podsumowuje w rozmowie z „Tygodnikiem” Joanna Wilczak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

– Dużo się działo, bo co roku staramy się, żeby było różnorodnie. Tym razem mieliśmy muzykę (w tym koncert Andrzeja Poniedzielskiego), i literaturę, ale też choćby: spotkanie z Jerzym Antkowiakiem i Agnieszką L. Janas, projekcję filmu „Szafa polska 1945-89”, warsztaty wokalno-aktorskie, charakteryzacji filmowej, projektowania graficznego, a także spacer „Śladami Janka H.” z Mariuszem Dzienią – wylicza. I dodaje: – Każdy dzień był inny.

Zdaniem szefowej MDK festiwal się udał, czego dowodzi finałowy koncert, na którym publika po prostu szalała. – A czy były zaskoczenia? Po tylu latach już chyba żadnych – kończy z satysfakcją.

1 KOMENTARZ
  1. koncert powinien sie nazywać „Obywatele Republiki polin”, bo zrobiono z Polski neo-kolonię (o czym zawsze mówił prof. W. Kieżuń)

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy – „Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę”

- Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę...

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje