REKLAMA
-4.9 C
Siedlce
Reklama

W Górkach – święto hodowców koni

W najbliższy weekend w Górkach (gmina Garwolin) odbędzie się kolejne święto hodowców koni.

W sobotę 23 września będą pokazy od godz. 9 do 12 – koni rasy zimnokrwistej. Do godz. 15 będzie można natomiast bawić się na pikniku rodzinnym. Na godz. 17 zaplanowano koncert zespołu „Śląsk”.

Nagrody hodowcom będą wręczane w niedzielę od godz. 9 do 11.

W południe zostanie odprawiona msza św., a po niej o 13.15 zaprzęgi paradnie przejadą na błonie. O godz. 14.00 rozpoczną się wyścigi o puchar wójta, o godz. 14.30 będzie można obejrzeć pokaz tradycyjnej młocki z XIX wieku, o godz. 15.00 swoje popisy zaczną kaskaderzy. Pół godziny później zaprezentuje się Szwadron Kawalerii Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a po kolejnych 30 minutach przed publicznością wystąpi sekcja konna przewodników psów Komendy Stołecznej Policji.

Świętowanie zakończy spektakl „Damy i huzary”. Komedię Aleksandra Fredry przedstawią aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Widowisko rozpocznie się o godz. 18. (MB)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy – „Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę”

- Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje