REKLAMA
-1.7 C
Siedlce
Reklama

„ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA”

„ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA”  w ramach Cyklu: Filmowe Rekolekcje 12 września o  godz. 19:00  w Novekino Siedlce!

“ULMOWIE BŁOGOSŁAWIONA RODZINA”  – premiera filmu zbiega się w czasie z beatyfikacją małżeństwa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w tym jednego nienarodzonego, która odbędzie się 10 września. Gdy 20 lat temu rozpoczęły się zdjęcia do filmu niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser Dariusz Walusiak zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamietających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia  zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie. Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało się z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko! Ten bezprecedensowy fakt nadaje dziełu reżysera ostateczny kształt. Ulmowie Błogosławiona rodzina nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło, o sensie poświęcenia, o człowieczeństwie, które triumfuje.

Gorąco zapraszamy na seans, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje, pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania.

Przed filmem zapraszamy Państwa na katechezę wprowadzającą ks. Mateusza Czubaka. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Ks. Bp Ordynariusz Kazimierz Gurda

Do zobaczenia w NoveKino Siedlce!

Najczęściej czytane

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Chatka Mikołaja w Siedlcach – przyjdź, kup bombkę, a dochód wesprze Dom Dziecka w Kisielanach

Podopieczni Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach stworzyli wspólnie ze swoimi wychowawcami piękne bombki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup sprzętu AGD dla placówki.

Co z kształceniem przyszłych lekarzy na siedleckiej uczelni? Prosektorium nie było, ale już jest…

Od pewnego czasu w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje mówiące o tym, że Uniwersytet w Siedlcach otworzył kierunek lekarski mimo negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Siedlczanki chciały handlować w internecie. Oszuści wyczyścili im konta

Dwie siedlczanki padły ofiarą internetowych oszustw. W obu przypadkach mechanizm był identyczny.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje