REKLAMA
-4.9 C
Siedlce
Reklama

Takich jak Ulmowie było więcej…

Kiedy nie milkną jeszcze echa beatyfikacji Rodziny Ulmów i pojawiają się pytania, czy postawa Ulmów była odosobniona, Instytut Pileckiego stawia 34. Kamień Pamięci kolejnej rodzinie zamordowanej za pomoc Żydom podczas niemieckiej okupacji.

21 września w Gamratce koło Mińska Mazowieckiego zostaną upamiętnieni Zofia i Aleksander Kurowie, matka i syn zamordowani przez niemiecką policję za pomoc trzem Żydom, którym udało się uciec z mińskiego getta.

To już 89 upamiętnionych ofiar i 34. uroczystość zrealizowana w ramach programu ” Zawołani po imieniu”. To program poświęcony Polakom zamordowanym za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Pamięć o
tych, którzy wykazali się heroizmem w obliczu niemieckiego terroru, jest pielęgnowana we wspomnieniach rodzin. Często jednak historie te nie są znane ogółowi społeczeństwa. Dzięki współpracy z rodzinami i wspólnotą samorządową, pamięć o nich staje się częścią lokalnej historii.

Program upamiętnienia:

11:00 – Msza święta (Kościół Parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim)

12:15 – odsłonięcie pomnika i złożenie kwiatów (teren przed placem zabaw w Gamratce)

2 KOMENTARZE
  1. Brawo, to jest bardzo dobra akcja historyczna. Z resztą polityki neohistorycznej sie nie zgadzam, ale z tym TAK!

    Odpowiedz moderated
  2. Polacy nie muszą się tłumaczyć światowej masonerii ze swojej postawy w czasie wojny. Oni doskonale o tym wiedzą, a i tak są siłą rządzącą w państwach “zachodu” i w Polsce. Robią z nami co chcą.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy – „Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę”

- Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę...

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje