REKLAMA
25.5 C
Siedlce
Reklama

Szkoła w Wyszkowie otrzymała sztandar

W 1996 roku Samorządowej Szkole Podstawowej w Wyszkowie w gminie Liw nadano imię pisarza Kornela Makuszyńskiego. Po 28 latach szkoła otrzymała sztandar.

Uroczystość nadania sztandaru szkole odbyła się dziś (7 czerwca). Rozpoczęła się mszą świętą w wyszkowskim kościele, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Wojciech Zadrożny. Podczas mszy ufundowany przez rodziców i sponsorów sztandar został przez księdza pobłogosławiony i poświęcony.

Po mszy zebrani przeszli do świetlicy OSP w Wyszkowie, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Uczniów nauczycieli, rodziców, przedstawicieli OSP i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Hanna Żółkowska-Koper. Wśród gości, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość byli m.in.: senator Maciej Górski, starosta węgrowska Ewa Besztak, przewodniczący rady powiatu węgrowskiego Bogusław Szymański, wójt gminy Liw Katarzyna Żelazowska, przewodniczący rady gminy Grębków i jednocześnie były dyrektor szkoły w Wyszkowie Ireneusz Kowalski oraz kierownik MSCDN w Siedlcach Grażyna Sobiczewska.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był przekazanie sztandaru. Najpierw przedstawiciele rady rodziców przekazali sztandar dyrektor Hannie Żółkowskiej-Koper, a ona wręczyła go młodzieży.

Podczas uroczystości nie zabrakło też występów artystycznych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Na scenie pojawił się sam Kornel Makuszyński, a także bohaterowie jego książek – np. Koziołek Matołek, czy dwaj bliźniacy, którzy ukradli księżyc.

Fundatorzy sztandaru otrzymali z rąk pani dyrektor specjalne podziękowania i statuetki. Po zakończeniu uroczystości pani dyrektor zaprosiła gości na poczęstunek, podczas którego nie zabrakło tortu, który ufundowała wójt gminy Liw Katarzyna Żelazowska.     

zdjęcia: Stanisław Jastrzębski

2 KOMENTARZE
  1. Po takich uroczystościach wypada tylko zaprzyjaźnić się z siedlecką SP 12 i przyjechać na tradycyjną Korneliadę 🙂

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Po godz. 17 na ul. Drobika samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje (aktualizacja)

Przed godz. 14 na lokalnej drodze przy S17 doszło do tragicznego zderzenia.

Pani Kazimiera Krzymowska ma 100 lat (zdjęcia+filmy)

Recepta na długowieczność? – Moja dewiza to nie przejadać się i pracować. Po pracy jest miły wypoczynek. Jak nic się nie robi, to jest ogromna nuda.

W weekend utrudnienia w ruchu z powodu imprez

Od 20 do 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Wiszniewskiego.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje