REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Potrącenie na przejściu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

18 listopada o godz. 20.36 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Kościuszki w Garwolinie.

– Kierujący samochodem volkswagen potrącił w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych mężczyznę w wieku 43 lat – informuje podkom. Małgorzata Pychner oficer prasowa KPP Garwolin. –  Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 21-letni kierowca był trzeźwy. Pieszy znajdował się pod działaniem alkoholu.

Jak mówi pani rzecznik – Na miejscu pracowali funkcjonariusze garwolińskiej policji, którzy wstępnie ustalili, że pieszy przechodził przez przejście na zielonym świetle. Również kierowca volkswagena podczas wykonywania manewru skrętu w lewo miał zielone światło. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia jak i pojazdu uczestniczącego w wypadku, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ujawnione ślady. Trwa wyjaśnianie  przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

3 KOMENTARZE
 1. Jeżeli tam nie ma sygnalizatorów S3 (a to dosyć istotna informacja) to normalne jest, że pieszy i kierujący mieli jednocześnie zielone światło, więc chyba sprawa jest jasna.

  Odpowiedz moderated
  • Nie ma tam strzałki kierunkowej, zwykłe okrągłe zielone światło. Oczywista wina kierowcy. Ale kierowca ma pewnie znajomości w policji to zaczęły się kombinacje jak w przypadku wypadku na A1. Dobrze, że tym razem przynajmniej zauważyli udział tego samochodu w zdarzeniu, a nie stwierdzili, że pieszy się sam przewrócił i poobijał.
   Do tego już podali informację, że pieszy był pod wpływem alkoholu, a kierowca trzeźwy – czyli już prubują oczyszczać z winy kierowcę.
   Ale pieszy ma prawo chodzić pieszo pod wpływem alkoholu, ponadto poruszał się zgodnie z prawem – przechodził po przejściu, przy zielonym świetle. Na nagraniu dokładnie widać, że kierowca po zauważeniu pieszego przyspiesza – wygląda to na celowe działanie – do tego jedzie na dalszy pas, zamiast zająć bliższy, który powinien skręcając w lewo.
   Moim zdaniem sprawa powinna być jako celowe działanie rozpatrywana przez wydział kryminalny, a nie jako wypadek przez drogówkę.

   Odpowiedz moderated
 2. A co tu wyjaśniać? Ewidentna wina kierowcy który centralnie wjechał w pieszego przechodzącego na zielonym. I jeszcze wplepic mandat temu drugiemu kierowcy co wcześniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje