REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Nasi Mistrzowie Agroligi 2023

Rolnik z gminy Grębków Leszek Duszak został Mistrzem Agroligi 2023 województwa mazowieckiego w kategorii „rolnicy”. Natomiast Spółdzielnia „Pieczarka Siedlecka” z gminy Suchożebry została uhonorowana tytułem Wicemistrza Agroligi 2023 województwa mazowieckiego w kategorii „firma”.

Uroczystość wręczenia tytułów i wyróżnień odbyła się 21 września w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Gości powitał dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Sławomir Piotrowski.

– Agroliga to prestiżowe przedsięwzięcie promujące przedsiębiorczość, pomysłowość i kreatywność w kulturze agralnej. Konkurs pozwala na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z terenu poszczególnych województw, Laureaci wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w sprawach lokalnych społeczności – powiedział Sławomir Piotrowski. – Dziś poznamy najlepszych, do których równać będą inni – dodał.

Po przemówieniu dyrektora, zebrani obejrzeli film prezentujących uczestników ścisłego finału wojewódzkiego. A na sam koniec zostawiono to, co najlepsze – czyli wręczenie nagród głównych i wyróżnień w tegorocznej edycji Agroligi.

W kategorii „rolnicy” Mistrzem Agroligi 2023 Województwa Mazowieckiego został Leszek Duszak z żoną Barbarą i synami Tomaszem i Piotrem, którzy prowadzą gospodarstwo rolne w Leśnogórze w gminie Grębków zajmujące się produkcją mleka.

Tytuł Wicemistrza Agroligi w kategorii „rolnicy” otrzymał Andrzej Rosłaniec z żoną Ewą z gminy Nasielsk, którzy zajmują się produkcją bydła mięsnego. Wyróżnienia otrzymali: Zbigniew Mitręga z żoną Teresą – sadownicy i producenci warzyw z gminy Nowa Sucha, Tomasz Pawłowski z żoną Moniką – producenci trzody chlewnej w cyklu zamkniętym z gminy Przasnysz oraz Sylwester Joniak z żoną Moniką – producenci bydła mlecznego z Rościszewa.

W kategorii „firma” tytułem Mistrza Agroligi 2023 Województwa Mazowieckiego został uhonorowany Adam Węgłowski – producent wędlin tradycyjnych z gminy Karniewo. Tytuł Wicemistrza Agroligi 2023 otrzymała Spółdzielnia „Pieczarka Siedlecka” z gminy Suchożebry. Wyróżnienia otrzymali: spółka Maga Foods z gminy Raszyn – producent surówek, firma Trans Feed – producent dodatków paszowych dla bydła, drobiu i gołębi, New Holland Agriculture z Płocka – producent maszyn rolniczych oraz Sad Pol z Głuszyny w gminie Klwów – firma zajmująca się skupem i dystrybucją warzyw i owoców.

Obok organizatorów konkursu, gratulacje mistrzom i wyróżnionym złożyli m.in. przedstawiciele poszczególnych samorządów.

Artystycznym akcentem wydarzenia był spektakl pt. „Konserwa” w wykonaniu aktorów teatrów warszawskich.

2 KOMENTARZE
 1. “New Holland Agriculture z Płocka”

  To trochę tak – “Jestem Warszawiakiem, ale urodziłem się w Tęczkach pod Krzeskiem.”.

  PS.
  Swoją drogą z tego co zauważyłem TS, nie zna umiaru w dodawaniu zdjęć. Po co wrzucacie po kilka tych samych kadrów? Czemu ma to służyć? Zapchania miejsca na serwerach? JEST OKOŁO 8 TYCH SAMYCH ZDJĘĆ. 2 identyczne gdy ktoś sięga po nagrodę, zdjęć ze stołów tak samo za dużo itd. itd.

  NIE ILOŚĆ, A JAKOŚĆ – PAMIĘTAJCIE, pozdrawiam!

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje