REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Nadbużański Pak Krajobrazowy świętuje swój jubileusz

Przed 30 laty został utworzony Nadbużański Park Krajobrazowy. Z tej okazji w siedzibie NPK w Kaliskach (gm. Łochów) odbywają się jubileuszowe uroczystości.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się wczoraj (29 września) konferencją naukową. Zaproszonych gości witał dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast. Wśród gości, którzy tego dnia przyjechali do Kalisk byli m.in.: poseł Marek Sawicki, dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Dariusz Stopa, dyrektor Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Tomasz Krasowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Bogusław Piątek, przedstawiciele samorządów – burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran, wójt gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, przedstawiciele uczelni współpracujących z NPK oraz przyjaciele Parku.

Rozpoczęcie konferencji poprzedziło otwarcie ścieżki dydaktycznej oraz wiaty edukacyjnej, które zostały wykonane za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Później dyrektor MZPK Sylwester Chołast, wspólnie z dyrektor NPK Marią Łopuską wręczyli podziękowania przyjaciołom Parku oraz wyróżniającym się pracownikom.

Po serii interesujących wykładów (m.in. o historii Parku, Helenie i Ignacym Janie Paderewskich oraz bogactwie fauny i flory występującej na tym terenie) odbył się koncert w wykonaniu Moniki Doktorskiej. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu, którym częstowano gości.      

Na dziś (30 września) zaplanowano rajd rowerowy „Szlakiem Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego” na trasie Kaliska – Jerzyska – Kaliska, a w niedzielę 1 października w godz. 12-16 w Kaliskach odbędzie się Dzień Otwarty w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym. Będą m.in. koncerty, zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz stoiska z wyrobami artystycznymi i regionalnymi.  

6 KOMENTARZE
  1. A ja się pytam: gdzie dzieci, gdzie młodzież?
    Przecież ten park jest dla nich a nie dla dygnitarzy z Warszawy.

    Odpowiedz moderated
  2. Podatki płacą wszyscy a ten tort tylko dla dyrektorów coś nie tak.
    A dla okolicznych mieszkańców co? Zdjęcie w tygodniku.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje