REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

29 maja odbyła się XX jubileuszowa edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krynicy. Ze względu na swój okolicznościowy charakter impreza odbyła się w formie „Biesiady”. Przybyłych gości i uczestników powitała Teresa Rozbicka dyrektor Zespołu Oświatowego w Krynicy.

Festiwal ma charakter przeglądu, a jego celem jest rozwój talentów, promocja gminy i integracja środowiska lokalnego. Podczas imprezy prezentowały się talenty wokalne ze szkół z terenu Gminy Suchożebry. Każde z dzieci zostało nagrodzone, a szkoły otrzymały pamiątkowe statuetki.

W uroczystości uczestniczyli: Dariusz Krasnodębski przewodniczący Rady Gminy, Mateusz Dobrowolski, Daniel Rytel, Piotr Urban radni, Krzysztof Makowiecki dyrektor Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim o/Suchożebry, Magdalena Więsak przewodnicząca Rady Rodziców, Aneta Wyżywniak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach, Monika Głuchowska dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie, Agnieszka Budek dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach.

Nagrody ufundowali: wójt Gminy Suchożebry, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim o/ w Suchożebrach, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Daniel Rytel radny Rady Gminy w Suchożebrach, Hurtownia Zabawek P.H. Benotti Bernard Kluczek w Siedlcach.

Festiwal przebiegał w radosnej i rozśpiewanej atmosferze. Uczestnicy i zaproszeni goście bawili się przy dźwiękach biesiadnej piosenki i stołach zastawionych ciastami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje