REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Integracja, zabawa i aktywnie spędzony czas, czyli „Garwoliński Tydzień Seniora”! Każdy znajdzie coś dla siebie…

To będzie czas pełny atrakcji kulturalnych i sportowych. „Garwoliński Tydzień Seniora” to okazja do integracji lokalnej społeczności osób starszych, do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Seniorze, sprawdź program i koniecznie wybierz coś dla siebie.

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Polsce oraz Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji, już po raz drugi, odbędzie się „Garwoliński Tydzień Seniora”. To cykl wydarzeń przygotowany specjalnie z myślą o seniorach.

W programie „Garwolińskiego Tygodnia Seniora” znalazły się koncerty, zajęcia sportowe, spektakl teatralny, potańcówka oraz akcja przypominająca seniorom, że zdrowie jest najważniejsze i warte o nie dbać!

Garwoliński Tydzień Seniora rozpocznie się 4 października. Uroczystą inaugurację zaplanowano na godzinę 17 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Podczas wydarzenia na seniorów będą czekały kulturalne niespodzianki – występy muzyczne i spektakl teatralny.

5 października o 16.30 odbędą się warsztaty „Co MY jemy – My nie wiemy” prowadzone przez propagatorkę zdrowego żywienia Katarzynę Bosacką. Seniorzy będą mogli poznać zasady zdrowego odżywiania, a następnie wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w swojej codziennej diecie. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a zapisy na wydarzenie prowadzi Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Dzień później, 6 października o godzinie 17, biblioteka zaprasza na wykład relaksacyjny „Biblioterapia dla seniorów” prowadzony przez Wandę Matras-Mastalerz, autorkę kilkudziesięciu pozycji naukowych z zakresu terapeutycznych funkcji książki, pokazujących wpływ literatury na samopoczucie i rozwój psychiczny człowieka. Zapisy na to wydarzenie także w garwolińskiej bibliotece.

W sobotę, 7 października, seniorzy będą mieli okazję, by potańczyć jak za dawnych lat. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie zaplanowano dyskotekę z przebojami lat 60. i 70. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzi Klub Seniora działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 502 866 863.

8 października w ramach akcji „Biała niedziela” będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji u lekarzy i specjalistów – ortopedy, kardiologa, trychologa, podolog, diabetyka, pulmunologa, onkologa i dermatologa. Aby skorzystać z oferty, trzeba się zapisać telefonicznie – 604 557 648.

9 października Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosi seniorów na spotkanie sentymentalne przy świecach. Będzie to wieczór poetycki prowadzony przez Kubę Michalskiego, w nastrojowym klimacie i z przepiękną muzyką. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, należy zgłosić chęć uczestnictwa w bibliotece.

Będzie też czas na aktywność fizyczną. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wraz z Klubem Seniora zaprasza na porcję ruchu i zmagań sportowych. 10 października o godzinie 14:00 w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16 wystartuje „Senioriada”. Zawody będą doskonałą okazją do sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach i konkurencjach, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy. Zapisy na wydarzenie prowadzi Klub Seniora: tel. 660 720 629.

Finałowym punktem programu tegorocznego „Garwolińskiego Tygodnia Seniora” będzie „Biesiada w blasku księżyca”, która odbędzie się 11 października o godzinie 17 w ogrodach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zakończenie cyklu wydarzeń połączone będzie z występem Zespołu Romskiego przy ognisku. Integracja umożliwi zbliżenie się do kultury, obyczajów, muzyki i kuchni romskiej. Zarówno stroje, jak i muzyka będą nawiązywały do kultury Romów. Zapisy na to wydarzenie także prowadzi Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Zadanie pn. „Garwoliński Tydzień Seniora” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, Klub Seniora w Garwolinie

Szczegółowe informacje na www.garwolin.pl, www.csik.garwolin.pl oraz www.biblioteka-garwolin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje