Najlepszy spektakl VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja to - zdaniem jury - "Czarna komedia", zdaniem publiczności - "Serce na odwyku", a wg dziennikarzy - "Selfie.com.pl". Najlepszym aktorem okazał się Mateusz Damięcki, grając w spektaklu "Czarna komedia"...
reklama
Nagrodę dla najlepszego spektaklu oraz - w imieniu nieobecnego Mateusza Damięckiego - dla najlepszego aktora w tym przedstawieniu odebrał aktor, który również gra w "Czarnej komedii", Sebastian Konrad.
Laureaci VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja przekazali w tym roku swoje nagrody finansowe trzem dziewczynkom. Martyna Kachniarz,Amelka Radzikowska i Zuzanna Krupa otrzymały po 3.000 zł każda.
Osoby, które głosowały po spektaklach konkursowych na swoich faworytów, od razu odebrały telefon. Otrzymały w nagrodę: Elżbieta Sulej - kupon na usługi kosmetyczne o wartości 200 zł, Joanna Paduch - kupon podarunkowy na uroczystą kolację dla dwóch osób w restauracji, Bożena Woźniak - zaproszenie dla dwóch osób na spektakl walentynkowy "Ostra jazda".
Szczęśliwcy, których wylosowano spośród osób obecnych na gali, dostali: "Encyklopedię sztuki malarstwa doby El Greco", ufundowaną przez Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, karnet na 4 spektakle VIII edycji festiwalu Sztuka plus Komercja, pakiety podarunkowe od ministra energii oraz vouchery - upominkowy i na spektakl Teatru Capitol.
Na zakończenie gali Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio(Andrzej Jagodziński - fortepian, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja) oraz Robert Majewski (trąbka, flugelhorn) zaprezentowali się w koncercie "Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz - 90 lat minęło". Koncert poprowadziła Agnieszka Wilczyńska.
Pani Agnieszka przyznała, iż z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach współpracuje od 15 lat, prowadząc warsztaty wokalne dla aktorów Teatru ES. Przypomniała, że 6 lat temu 40-lecie pracy świętował na tej scenie Waldemar Koperkiewicz.
Podczas koncertu zaśpiewała piosenkę "Miłość jest impresją, którą Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz skomponował specjalnie dla niej. Utwór ten znalazł się na płycie "Tutaj mieszkam", za którą pani Agnieszka otrzymała w 2016 r. nagrodę Fryderyka.
Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz ur. się w 1928 r. w Jaśle. Jest saksofonistą, muzykiem jazzowm oraz kompozytorem muzyki do ponad 200 wielu filmów i seriali. 10 kwietnia skończył 90 lat.
Po uroczystości w Galerii Teatralnej czekał na wszystkich słodki poczęstunek, przygotowany przez CKiS. (Ana)