masz informacje? zadzwoń: 513 00 99 99, wyślij SMS lub napisz

najnowszy nr 12/2017

w sprzedaży od 2017-03-22

F a c e b o o k

t r z e c i e   o k o

Czytanie w kościele

Ze zbioru kościelnych anegdotek, zebranych przez redakcję „Echa Katolickiego”: Poważna siostra zakonna weszła w czasie Mszy św. na ambonę i zaczęła: „Czytanie z listu św. Pawła do... Galotów” i to był koniec czytania. !!!

pozostałe

2017-03-15 14:07

PiS przeszkadza Konstytucja?

Jak informuje „Życie Siedleckie”, podczas spotkania z sołtysami wicemarszałek Senatu, Maria Koc odniosła się do peeselowskiego pomysłu, by sołtysi otrzymywali 1000 zł pensji: – Wiemy o tym projekcie, ale jest on niezgodny z Konstytucją – mówiła. Nas bardzo dziwi to, że PSL, który będąc w koalicji z różnymi partiami, rządził naszym krajem przez około 20 lat, nie wprowadził do tej pory tej ustawy, a teraz tego wymaga. Żaden ze mnie konstytucjonalista, ale z bieżącej parlamentarnej praktyki wynika, że jak coś jest niezgodne z Konstytucją dla PiS, to tym bardziej jest niezgodne dla PSL.

2017-03-15 14:06

W proteście?

Klub kukistów opuściły dwie posłanki: Magdalena Błeńska i Anna Siarkowska – informują dwaj panowie G. w „Do Rzeczy”. I komentują: Panie znane są z licznych wspólnych wystąpień – przeciw szariatowi, przeciw podsłuchom i przeciw uchodźcom. Nic więc dziwnego, że kiedy natężenie tych zjawisk stało się w klubie Kukiz’15 nie do wytrzymania, to z niego wystąpiły. A ja podziwiam stuprocentową skuteczność naszej posłanki. Europa zmaga się z tymi problemami, a tu proszę – Siarkowska wystąpiła i w Polsce nie ma – ani szariatu, ani uchodźców!

2017-03-15 14:05

Koło ratunkowe

Felietonistka „Echa Katolickiego” obejrzała nową edycję „Milionerów” i zainspirowana wysokim poziomem pytań wymyśliła własne: Na co Bronisław Komorowski wszedł w Japonii? A. Wyższy poziom świadomości; B. Kwitnącą wiśnię; C. Szczyt góry; D. Krzesło. I jeszcze coś bardziej aktualnego – Ryszard Petru na Maderze: A. Bronił demokracji; B. Pozyskiwał nowych członków; C. Sprawdzał poziom smogu; D. Był tam prywatnie. Koło ratunkowe podrzuci posłanka Lubnauer?

2017-03-09 11:03

Co na to urzędnicy?

Przedsiębiorcy obawiający się zakazu handlu w niedziele zbierają w tej sprawie podpisy sprzeciwu pod supermarketami i galeriami handlowymi. Podczas wizyty w Siedlcach ich inicjatywę skomentował przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda: – My też możemy zrobić taką akcję przed urzędami skarbowymi, urzędami miast, bankami. Zapytamy mieszkańców, czy chcą, aby w niedziele te instytucje były otwarte. Ciekawe, co wtedy powiedzą ci urzędnicy, którzy tak chętnie podpisują się pod handlem w niedzielę. Ci, którzy absolutnie nie muszą, niedziele mają mieć wolne. Ciekawe, co na to księża?

2017-03-09 11:03

Teściowa

Czy wypada śmiać się w kościele? Czasami trudno się opanować... „Echo Katolickie” zebrało kościelne anegdotki. Oto opowieść księdza M. Sudewicza: Pewna kobieta chciała zamówić Mszę św. z okazji rocznicy ślubu swojego syna. Wpisuję: „intencja dziękczynno-błagalna w 15 rocznicę ślubu” i pytam, kto tę rocznicę obchodzi. Pani podała tylko imię syna, więc zapytałem: „A imię synowej?”. Na co padła odpowiedź: „A to ją też trzeba podawać, proszę księdza?”. No właśnie, czy nie lepiej byłoby, gdyby synalek ożenił się sam?

2017-02-22 10:01

Siła ich

Pod informacją o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Siedlcach na portalu SPIN odbyła się wymiana zdań o tym, jak liczna była towarzysząca zgromadzeniu kontrmanifestacja. Ktoś zauważył, że „grupa protestujących była bardzo liczna, aż 8 uczestników (słownie osiem)”. – To nieprawda, liczyłem – kontrował drugi internauta. – Było ich 10 osób. Potem korygował, że liczący źle policzył, bo prawdopodobnie nie dostrzegł pani Daniel, było chyba 9 osób. Nie ma się co kłócić. Zgódźmy się kompromisowo, że było ich 8,5.