reklama

Powódź w obiektywie mistrza fotografii Doliny Środkowej Wisły (galeria)

Garwolin

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 8676

Wróble (gm. Maciejowice)

Kiedy może, mieszka w Kawęczynie – małej wsi pod Maciejowicami – tuż obok jednego z najciekawszych odcinków Doliny Środkowej Wisły i niemalże na polach bitwy z 1794 roku. Kiedy musi... mieszka w Warszawie. Robert Dejtrowski - zajmujący się od połowy lat 90. fotografią przyrodniczą i krajoznawczą - udostępnił nam zdjęcia powodzi, które wykonał w powiecie garwolińskim i okolicach. Pięknie dziękujemy!

reklama


Robert Dejtrowski – absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego – jest Członkiem Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców oraz Członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Najchętniej fotografuje Dolinę Środkowej Wisły. W 2003 roku wydał autorski album „Wisła” (wyd. Bosz 2003). Te i inne zdjęcia nadwiślańskich krajobrazów pokazywał w wielu miastach Polski na wystawach autorskich „Wisła – ostatnia dzika rzeka Europy” oraz „Wisła – ostatnia taka rzeka Europy”.
 
Robert Dejtrowski od wielu lat bierze udział w plenerach fotograficznych w Janowie Podlaskim nad Bugiem oraz w Soczewce koło Płocka. Kilka lat temu odwiedził Syberię. Wizyta ta zaowocowała współpracą przy pisaniu przewodnika „Bajkał. Morze Syberii”. (Bezdroża Kraków 2000).

Fotograf ten jest też współautorem zdjęć do albumów: „Parki Narodowe”, „Galeria Natury", „Las – wspólne dziedzictwo"; „Polska”, „Wisła – królowa rzek polskich”, „Polska – Opowieść o ludziach, zabytkach i przyrodzie”, „Polska – ginące krajobrazy”, „Skarby przyrody i krajobrazu Polski” oraz do podręczników szkolnych, przewodników, książek, czasopism (między innymi National Geographic Pl) i kalendarzy.

W latach 2000–2005 współpracował z miesięcznikiem „Foto”. Od tego roku znów współpracuje z tym pismem. Ma w nim stałą rubrykę „Z kalendarza Roberta Dejtrowskiego”.

Robert jest też autorem współczesnych zdjęć do wystawy, poświęconej historii Maciejowic „Było, przeszło, przeminęło”, która była prezentowana w maciejowickim ratuszu w 2000 roku.

Oprócz fotografowania Robert Dejtrowski zajmuje się również dydaktyką i nauczaniem fotografii. (opr. Ana za stroną internetową Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement