reklama

Sukces siedlczan

Siedlce

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 3415

Fotografia, którą Andrzej Ruciński wygrał VI Biennale Fotografii Czarno-Białej w Radomsku.

Miło nam poinformować, że Andrzej Ruciński - znany siedlecki fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, a na co dzień animator kultury i pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, jest zwycięzcą VI Biennale Fotografii Czarno-Białej w Radomsku "Postać ludzka w pejzażu". Wygrał zdjęciami, zrobionymi na wybrzeżu Goa.

reklama

20 czerwca Andrzej Ruciński otrzyma w Muzeum w Radomsku Nagrodę Główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Złoty Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców "Za fotograficzną twórczość".

Wśród 68 zdjęć wybranych z 702 na wystawę pokonkursową znajdziemy również "Slalom", wykonany przez siedlczanina Damiana Starczewskiego podczas wyjazdu rodzinnego w Beskidy. Świeżo upieczony licealista (zgodnie z tradycją rodzinną wybrał "Królówkę"), znany między innymi z roli Alka w przygotowanym przez Barbarę Wachowicz kominku harcerskim z okazji 30. rocznicy śmierci druha Aleksandra Kamińskiego, uczęszcza na zajęcia do pracowni fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez Andrzeja Rucińskiego.

Na ogłoszony przez Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa i Muzeum Regionalne w Radomsku konkurs wpłynęły prace 151 autorów z Europy.

W komisji oceniającej zasiadali m.in.: prof. Barbara Osterloff - krytyk sztuki, z Akademii Teatralnej w Warszawie, prof. Lech Grabowski - malarz, pisarz, krytyk sztuki, z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz prof. Adam Sobota - fotografik, krytyk sztuki, kurator muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Nagrodę Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku przyznano innemu fotografowi, znanemu w Siedlcach dzięki wystawom "Podlaski Przełom Bugu" oraz pokazom indywidualnym, poświęconym prawosławiu, Tadeuszowi Żaczkowi z Białej Podlaskiej za pracę "Modlitwa".
(Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement