reklama

Kryminalne zagadki Stanisławowa

Mińsk Mazowiecki, Stanisławów, Dobre

Paweł Świerczewski 2019-01-09 15:01:14 liczba odsłon: 428
Zdjęcie symboliczne fot. Pixabay

Zdjęcie symboliczne fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa ustalili podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Pomogły w tym ślady DNA, które pozostawiał w miejscach kradzieży.

reklama

Do włamań dochodziło na terenie gminy Dobre. Sprawca zakradał się do domków pod nieobecność właścicieli i zabierał drobne przedmioty, np. sprzęt elektroniczny, narzędzia. Policyjne działania, zmierzające do ustalenia personaliów włamywacza, przez długi czas nie przynosiły pozytywnego rezultatu. Śledztwo umorzono.

- Policjanci jednak nie zakończyli swoich czynności. W dalszym ciągu prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego i typowali potencjalne osoby, które mogły mieć związek z włamaniami. Efektem ich pracy było wytypowanie 57-letniego mieszkańca gminy Dobre. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa, jednak w tym przypadku nie przyznał się do winy. Od mężczyzny pobrano do porównania materiał biologiczny. Policjanci otrzymali wyniki ekspertyzy od biegłego, z której jednoznacznie wynikało, że 57-latek był na miejscu przestępstwa - relacjonuje KPP w Mińsku Mazowieckim.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(za KPP w Mińsku Mazowieckim)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama