reklama

Napad z tulipanem

Łuków, gmina Łuków

Piotr Giczela 2019-01-09 13:07:47 liczba odsłon: 3418
Podejrzany o dokonanie napadu w czasie doprowadzenia do łukowskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. Arch. KPP w Łukowie

Podejrzany o dokonanie napadu w czasie doprowadzenia do łukowskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. Arch. KPP w Łukowie

Mężczyzna, który w nocy z poniedziałku na wtorek napadł na jedną z łukowskich stacji paliw i ją okradł, został zatrzymany. Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Łukowie usłyszał jakie przestępstwo jest mu zarzucane.

reklama

Obsługa stacji paliw zauważyła, że do toalety wszedł młody mężczyzna. Wychodząc z niej, trzymał w ręku końcówkę rozbitej butelki, tzw. tulipana. Grożąc szklanym ostrzem kobietom z obsługi, zażądał, by natychmiast wyłączyć telefony i wydać mu wszystkie pieniądze z kasy.

Pracownice ociągały się ze spełnieniem żądania przestępcy. Mężczyzna postanowił sam zabrać pieniądze. Gdy napastnik przechodził dookoła kontuaru, by dostać się do kasy, kobietom udało się uciec, a później wezwać policję. Mężczyzna z „tulipanem” zabrał pieniądze oraz dwie paczki papierosów i uciekł.

Funkcjonariusze odnaleźli i zatrzymali podejrzanego o napad i kradzież. Mężczyzną tym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łuków. W jego domu zostały znalezione skradzione przedmioty i rozbita butelka. W chwili zatrzymania 34-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Dziś, tj. we środę, 9 stycznia prokurator oznajmił mężczyźnie, że jest podejrzewany o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W razie skazania grozi mu kara co najmniej 3 lat więzienia. – Nie jest wykluczone, że jeszcze dzisiaj będziemy występowali do prokuratury, a ona do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania – powiedział asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy łukowskiej KPP.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama