reklama

Nocą bez lekarza

Łuków, Wojcieszków, Stoczek Łukowski

Piotr Giczela 2019-01-05 09:53:58 liczba odsłon: 600
fot. Pixabay

fot. Pixabay

Mieszkańcy Wojcieszkowa i Stoczka Łukowskiego pozbawieni nocnej pomocy medycznej!

reklama

Od 1 stycznia nie funkcjonują już punkty nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Stoczku Łukowskim i w Wojcieszkowie! Jeśli ktoś zachoruje poza godzinami pracy ośrodków zdrowia, będzie musiał jechać po pomoc do Łukowa.

Jest to decyzja dyrektora SPZOZ w Łukowie Mariusza Furlepy. Wynika ona z dużych strat, jakie generują takie punkty, z braku lekarzy oraz niedostosowania bazy lokalowej i diagnostycznej.

– Wiele razy ogłaszałem, że poszukujemy lekarzy do pracy w punktach nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Stoczku oraz w Wojcieszkowie. Ogłoszenia były w oddziałach NFZ, na uniwersytetach medycznych i w ościennych miastach. Do pracy za 60 zł na godzinę nikt nie chciał się zgłosić – powiedział Mariusz Furlepa.

Zainteresowania nie było nawet, gdy podwyższono stawkę do 70 zł za godzinę. Zgłosiła się tylko młoda lekarka, ale chciała... 110 zł za godzinę.

- U mnie ordynatorzy na oddziałach szpitalnych mają stawkę 90 zł za godzinę - mówi dyrektor. - Na wszystkich punktach nocnej i świątecznej pomocy medycznej, funkcjonujących do końca 2018 r., mieliśmy straty. Ostatnio po pół miliona zł rocznie. Zawieszając punkty w Wojcieszkowie i w Stoczku, zmniejszymy straty do 300 tys. zł.  

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

reklama
reklama