reklama

Kobiety niepodległości

Siedlce

Aga Król 2018-11-07 21:13:53 liczba odsłon: 6246

fot. ak

6 listopada odbyło się otwarcie wystawy Kobiety w walce o niepodległość Polski. Twórcami wystawy jest Archiwum Akt Nowych we współpracy z Ligą Kobiet Polskich.

reklama

Wystawa zawiera 26 plansz o mądrych, silnych i niezwykłych polskich kobietach, które żyły i działały w trudnych czasach, zarówno wojny jak i pokoju. Ilustracje i kopie dokumentów pochodzą przede wszystkim ze zbiorów: Archiwum Akt Nowych w Warszawie, a także Archiwum Państwowego w Poznaniu, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Wojskowego Biura Historycznego, Komisji Historii Kobiet w Walce o Niepodległość Polski oraz zbiorów prywatnych Tadeusza Krawczaka i Jacka Dehnela. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa". Wystawa pod Patronatem Honorowym Pana Posła Ryszarda Czarneckiego - b. Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Organizatorzy wystawy w Siedlcach: Dział Promocji UPH, Archiwum UPH i Archiwum Państwowe w Siedlcach serdecznie zapraszają -  5-12.11.2018 Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, ul. Żytnia 39 (wejście od ulicy Popiełuszki).

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Advertisement