reklama

Aleksandria i...

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-11-06 20:54:28 liczba odsłon: 472
plakat

plakat

9 listopada o godz. 17.00 w Małej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach rozpocznie się wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz, zatytułowanej "Aleksandria i...".

reklama

Wystawę, przygotowaną w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce, będzie można oglądać do 5 grudnia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez MOK.

Irena Szlachowicz jest siedlczanką, mamą Agnieszki Magierskiej, zawodową fotografką i malarką-amatorką. W tajniki malarstwa olejnego wprowadzali ją, od 2010 roku, Izabela Staręga, Tomasz Nowak, Marcin Sutryk. Od trzech lat uczestniczy w warsztatach malarskich Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzonych przez Aleksandrę Rykałę.

Pani Irena dotychczas prezentowała swoje obrazy na trzech indywidualnych wystawach malarskich: Kalejdoskop (Biblioteka Pedagogiczna, 2014 r.), Uroki natury (restauracja „Kochanówka”, 2015 r.) i Perły Skandynawii (Mała Galeria Sztuki MOK, 2016 r.). W 2016 r. fotokopie jej obrazów zostały opublikowane w folderze poetycko-malarskim jej córki, Agnieszki Magierskiej, zatytułowanym Cisza zielonookiej kreski.

Jej prace można też było oglądać na wystawach zbiorowych słuchaczy SUTW-u oraz na Aukcji Sztuki w Cafe Brama. (Ana)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Advertisement