reklama

Koncert stulecia

Węgrów, Łochów

Stanisław Jastrzębski 2018-09-13 10:20:08 liczba odsłon: 440

W najbliższą niedzielę 16 września o godz. 17 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie odbędzie się „Koncert Stulecia”, w którym Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka zagra Symfonię h-mol op. 24 „Polonia” Ignacego Jana Paderewskiego.

reklama

Ignacy Jan Paderewski tworzył symfonię w latach 1903-1907. Impulsem do napisania utworu była 40. rocznica powstania styczniowego. Utwór po raz pierwszy został wykonany w 1909 roku w USA przez Bostońską Orkiestrę Symfoniczną. Potem zabrzmiał w Londynie i w Paryżu. Polska publiczność po raz pierwszy usłyszała „Polonię” w 1910 roku. Została ona wykonana we Lwowie podczas zjazdu muzyków polskich z okazji 100. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W 1911 roku zagrano ją w Warszawie.

W najbliższą niedzielę dzieło I. J. Paderewskiego w interpretacji lwowskich muzyków pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka będą mogli usłyszeć mieszkańcy Łochowa i okolic.

Organizatorami koncertu są: wicemarszałek Senatu Maria Koc, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i dyrektor generalny festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego” Adam Bala. Koncert patronatem honorowym objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.  Redakcja „Tygodnika Siedleckiego” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement