reklama

Lech Kaczyński w Siedlcach

Siedlce

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 5115

Prezydent RP Lech Kaczyński w towarzystwie m.in. Wojciecha Kudelskiego zaraz po wylądowaniu w Siedlcach. (fot. Monika Kowalczyk)

26 marca Prezydent RP Lech Kaczyński gościł w Siedlcach. Specjalnie dla Was relacjonowaliśmy na bieżąco przebieg wizyty głowy państwa.

reklama
20.10: Prezydent opuścił Seroczyn. (M.B.)

Godz. 19.10. Kolumna prezydencka wjechała do Seroczyna. Prezydent spotka się z rolnikami i mieszkańcami miejscowości. (M.B)

Godz. 18.38. Prezydent Lech Kaczyński opuścił już Siedlce - jest w drodze do Seroczyna. (JMM)

Godz. 18.35. Mimo że do przyjazdu Prezydenta RP jeszcze 25 minut, sala sportowa Zespołu Szkół w Seroczynie jest wypełniona po brzegi. Niektórzy z zebranych czekają na Lecha Kaczyńskiego już od godz. 18.00. Jedyne wolne miejsca na sali to miejsca VIP-ów. Zgodnie z programem wizyty głowa państwa spotka się z rolnikami i mieszkańcami wsi o godz. 19.00 (M.B.)

Godz. 17.50.  Podczas spotkania z samorządowcami w CKiS prezydent Kaczyński powiedział, że jest pozytywnie zaskoczony danymi o Siedlcach przedstawionymi przez prezydenta miasta, Wojciecha Kudelskiego. (W. Kudelski przypomniał, że Siedlce mają 77 tys. mieszkańców, działa tu 8 tysięcy podmiotów gospodarczych). (MZ) 

Godz. 17.05. Przed chwilą zakończyło się spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Siedlec. Miało ono miejsce  w pobliżu pomnika Kościuszki. Prezydent złożył wieniec pod pomnikiem. Za chwilę rozpocznie się kolejna część wizyty - przewidziano ją w Centrum Kultury I Sztuki.  (JMM)

Godz. 15.50. Prezydent po odwiedzeniu Muzeum Diecezjalnego udał się na posiłek do Centrum Charytatywnego. 

Godz. 15.25. Prezydent RP Lech Kaczyński z Akademii Podlaskiej udał się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie obejrzy jedyny w Polsce obraz hiszpańskiego malarza El Greco - "Ekstazę św. Franciszka" oraz wręczy Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski Izabelli Galickiej i Hannie Sygietyńskiej, które w 1964 roku odkryły obraz na plebanii w Kosowie Lackim. W ciągu niespełna pięciu lat to unikatowe dzieło obejrzało w siedleckim Muzeum ponad 50 tysięcy osób. Jego wartość szacuje się na kilka milionów dolarów.              

Godz. 14.15 Trwa wizyta Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach. Śmigłowiec, ktorym przyleciał prezydent wylądował przed kilkunastoma minutami na lotnisku Szpitala Wojewódzkiego. Swój kilkugodzinny pobyt w naszym mieście Lech Kaczyński rozpoczął od spotkania ze studentami wyższych uczelni - Akademii Podlaskiej, WSFiZ oraz Wyższego Seminarium Duchownego. W sali sportowej AP głowa państwa wygłosi wykład nt. "Perspektywy rozwoju Polski Wschodniej". O przebiegu wizyty będziemy informować na bieżąco.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (39)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement