reklama

Siedleccy Terytorialsi w „Sztafecie 100-lecia niepodległości”

Siedlce

Paweł Świerczewski 2018-08-08 12:02:02 liczba odsłon: 760

Plakat

5 mieszkańców powiatu siedleckiego, którzy służą w batalionie lekkiej piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej weźmie udział w Sztafecie Niepodległości zorganizowanej, by uczcić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

reklama

W biegu, poza siedlczanami weźmie udział 125 żołnierzy. Sztafeta odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia. Żołnierze zostaną podzieleni na dwie grupy, które biec będą możliwie najbliżej brzegu Wisły. Jedna wyruszy od źródła Wisły - z  okolic Jeziora Czerniańskiego, a druga - z ujścia, z Mikoszewa. Grupy połączą się 14 sierpnia około godz. 17 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie. 

- W Wojskach Obrony Terytorialnej pełnią służbę pełni pasji ochotnicy. Daje to spore możliwości w wytyczaniu nowych standardów w obszarze aktywnego kształtowania sprawności fizycznej i postaw patriotycznych. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dobry czas na niełatwe wyzwania, stanowiące próbę naszych charakterów. Będzie to również wyraz hołdu dla tych, którym tę wolność zawdzięczamy – powiedział odnosząc się do organizacji przedsięwzięcia dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła.

(za 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej)

 

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Advertisement