reklama

Wiśniew: Jubileusz z wisienką w tle

Siedlce, Powiat Siedlecki, Wiśniew

Stanisław Jastrzębski 2018-07-10 20:58:55 liczba odsłon: 979
plakat

plakat

W niedzielę 15 lipca na skwerze przed Urzędem Gminy w Wiśniewie odbędzie się Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”. Impreza połączona będzie z jubileuszem 600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki Wiśniewie oraz Jastrzębiach i Radomyśli.

reklama

Jubileuszowe obchody rozpoczną się uroczystą sesją Rady Gminy, która odbędzie się o godz. 10 w sali widowiskowej GOK. O godz. 12 w miejscowym kościele zostanie odprawiona msza święta w intencji gminy i jej mieszkańców. O godz. 13.30 zostanie odsłonięta tablicy z nazwą skweru w centrum Wiśniewa.

Po oficjalnej części, rozpocznie się kulinarny Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem). W programie m.in.: pokazy owocowych zwyczajów i tradycji, prezentacje artystyczne i koncerty muzyczne. W namiotach odbywać się będzie drylowanie wiśni na nalewkę. W tej czynności udział wezmą władze gminy, sołtysi i zaproszeni goście. Będzie też  tort jubileuszowy, którym poczęstowani zostaną wszyscy uczestnicy imprezy.

Nie zabraknie stoisk ze słodyczami, daniami z grilla, wesołego miasteczka oraz muzyki i tańców w wykonaniu zespołów z Polski i ze Słowacji. Gwiazdą muzyczną tegorocznej imprezy będzie grupa „Jagoda i Brylant”, której rozpocznie się o godz. 21.

Organizatorem Festiwalu jest wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk. Redakcja „Tygodnika Siedleckiego” jest jednym z patronów medialnych imprezy.  

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement