reklama

Zapnij pasy, bo zapłacisz

Węgrów, Powiat Węgrowski

Stanisław Jastrzębski 2018-07-10 18:58:05 liczba odsłon: 627
fot. sej

fot. sej

Jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jest dość kosztowna. Przekonało się o tym kilku kierowców w powicie węgrowskim, którym policjanci wystawili mandaty.

reklama

W piątek 6 lipca policjanci węgrowskiej drogówki prowadzili działania „Pasy". Celem tych 0działań było egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Podczas akcji mundurowi spotkali się z 8 przypadkami niekorzystania z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierowców, jak i pasażerów. Osobom tym wypisano mandaty karne w wysokości 100 złotych.

- Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa, podobne działania będą powtarzane cyklicznie – informuje mł. asp. Anna Maliszewska z KPP w Węgrowie.
Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa często ratują kierowców i pasażerów od kalectwa, a nawet od śmierci. Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów, gdyby mieli oni zapięte pasy. Stosowanie pasów bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko powstania śmiertelnych obrażeń osób siedzących z przodu samochodu o 45 % oraz ryzyko powstania ciężkich obrażeń o 50 %. Podobnie wyniki badań prowadzonych w Europie dowiodły, że pasy bezpieczeństwa redukują o około 50 % śmiertelnych i ciężkich obrażeń. 
 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement