reklama

Wieżowiec na Kurpiowskiej?

Siedlce

Justyna Janusz 2018-07-06 15:16:53 liczba odsłon: 11077
konferencja prasowa

konferencja prasowa

Radni Lepszych Siedlec będą zbierać podpisy pod protestem w sprawie budowy 13-piętowego bloku na rogu ulicy Kraszewskiego i Kurpiowskiej. Mieszkańcy okolicznych bloków już raz składali takie listy w UM, ale na niewiele się to zdało.

reklama

Wieżowiec ma mieć wysokość 42 metrów i podziemny parking na 193 samochody. Powstanie tuż obok Szkoły Podstawowej nr 10. Kilka lat temu miasto oddało tę działkę STBS, które chciało zbudować 4-kondygnacyjny blok. Jednak mieszkańcy oprotestowali tę inwestycję i STBS się wycofał, a następnie sprzedał działkę siedleckiemu deweloperowi.

Dzięki podziale działki na kilka mniejszych stroną w postępowaniu administracyjnym nie jest już sąsiadująca z działką Spółdzielnia Mieszkaniowa. - Najbardziej oburzający jest fakt, w jaki władze miasta zgodziły się na tę inwestycję - mówiła dzisiaj radna Magdalena Daniel. - Całkowicie zignorowano głosy mieszkańców. Wszystko stało sie w tajemnicy. Mieszkańcom odmówiono nawet dostępu do informacji. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by pomóc mieszkańcom w tej bulwersującej sprawie. Nie ma i nie będzie naszej zgody na ignorowanie przez władze głosów siedlczan i ubijania interesów za naszymi plecami!

Sprawą zajmuje się również radny Tomasz Araszkiewicz.

Będziemy wracać do sprawy w papierowym wydaniu "TS".

(jj)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (92)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement