reklama

Strażacy świętowali w Chlewiskach

Siedlce, powiat siedlecki, gmina Kotuń, Chlewiska

Justyna Pycka oraz Aga Król 2018-05-14 14:42:46 liczba odsłon: 22182

fot. Adam Krasuski

23 sztandary strażackie z całego powiatu siedleckiego 12 maja stanęły na placu przed Domem Pracy Twórczej „Reymontówka”. Strażacy obchodzili Powiatowy Dzień Strażaka.

reklama

 Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10 mszą polową w intencji wszystkich strażaków służby zawodowej oraz OSP. Następnie rozpoczął się uroczysty apel z podniesieniem flagi państwowej a zasłużonym strażakom zostały wręczone medale i wyróżnienia.

Zastępy z całego powiatu witali - gospodarz obchodów - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Siedlcach  Dariusz Stopa i wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.

Dariusz Stopa w swoim wystąpieniu podkreślał, że bezinteresowna służba strażaków – ochotników zasługuje na podkreślenie i docenienie.

-  Ochotnicy działają społecznie, zawsze są na pierwszej linii i zawsze można na nich liczyć. O tym trzeba pamiętać – mówił starosta.

I dodawał: - Charakter służby strażackiej dziś zmienił się bardzo. Jest mniej wyjazdów do pożarów a więcej do zdarzeń innego rodzaju – do wypadków drogowych czy usuwania skutków klęsk.

Gospodarze podkreślali, że tegoroczne uroczystości są szczególne. W tym roku obchodzimy jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta rocznica w dużej mierze jest związana ze strażami. OSP e były zalążkami państwa polskiego, to w nich 100 lat temu rodziła się państwowość polska.

Nie ma uroczystości religijnych bez sztandaru czy mundury strażackiego. Strażacy wszędzie są i działają poza charakterem ich służby i ratowaniem ludzi – podkreślał Dariusz Stopa.

 

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

reklama
reklama

Najnowszy numer 43/2018 w sprzedaży od 2018-10-24.

Advertisement