reklama

600 buków na 600 lat Zbuczyna

Siedlce, Zbuczyn

Aga Król 2018-04-13 22:43:12 liczba odsłon: 13571

fot. Aga Król

Przez kilka najbliższych dni na terenie Zbuczyna i okolicznych miejscowości zostanie posadzone 600 drzewek bukowych. To akcja inaugurująca obchody jubileuszu 600 -lecia miejscowości i parafii Zbuczyn.

reklama

Pogoda i nastroje dopisały! Po sesji Rady gminy Zbuczyn przedstawiciele samorządu oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie, harcerze, szkolne koło Caritas, opiekunowie samorządu uczniowskiego, przedstawiciele Rady Rodziców na skwerze w centrum Zbuczyna, wspólnymi siłami, starannie, posadzili drzewka. Wójt gminy Tomasz Hapunowicz przed posadzeniem pierwszego buka, wybił własnoręcznie pierwszą monetę przygotowaną na jubileusz. Denar Zbuczyński trafił pod korzenie drzewa. Wszyscy którzy brali udział w tej historycznej chwili mogli wybić pamiątkowe monety. Wszystkie wydarzenia związane z sadzeniem buków zakończą się 22 kwietnia w Dzień Ziemi. Wszystkie posadzone drzewa zostaną skatalogowane i umieszczone na wirtualnej mapie.

 Społeczno kulturalne akcje, eventy, wydarzenia kulturalne i edukacyjne, oddolne inicjatywy lokalne i uroczystości oficjalne, będą odbywać się na terenie Zbuczyna i okolicznych miejscowości przez cały 2018 rok. (ak)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement