reklama

Co wiemy o Treblince I ?

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2018-02-12 16:28:12 liczba odsłon: 891
plakat

plakat

Co dziś wiemy o obozie Treblinka I, czyli obozie, w którym Niemcy więzili i zabijali Polaków? Na pewno wiemy o nim więcej, niż wiedzieliśmy jeszcze trzy lata temu, kiedy na terenie obozu pracę rozpoczynał dr inż. Sebastian Różycki, adiunkt na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Autor książki o wynikach tych badań będzie mówił w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim.

reklama

Wyniki swojej pracy przedstawił w książce „Obóz Pracy Treblinka I” . Monografia naukowa  zawiera niepublikowane do tej pory wyniki badań prowadzonych w latach 2015 – 2017 na obszarze Obozu Pracy w Treblince i w jego okolicach.

Pierwsza część monografii wprowadza w tematykę badań poprzez przypomnienie historii powstania, funkcjonowania i likwidacji Obozu Pracy w Treblince. Kolejne strony to opis wyników przeprowadzonych kwerend archiwalnych, uwzględniających dokumenty opisowe, mapy topograficzne i zdjęcia lotnicze. Dalsza część monografii zawiera opis wykorzystania Technologii SIP w badaniach nad historią Obozu Pracy w Treblince. Monografia jest bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami lotniczymi, mapami i wynikami analiz przestrzennych.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement