reklama

Bo w tym jest jakiś sens

Łosice

Milena Celińska 2018-02-09 09:29:05 liczba odsłon: 2801
Budynek stoi pusty od 30 lat.

Budynek stoi pusty od 30 lat.

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” - śpiewali bracia Golcowie... Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz ogłosił, że w pustostanie na ul. Międzyrzeckiej może powstać przedszkole i dom seniora.

reklama

Jego poprzednicy nie do końca wierzą w sukces tej inwestycji. Niezagospodarowany budynek niszczeje od ponad 30 lat. Nikt nie chce go kupić. Kiedyś miała tam być szkoła, ale nigdy nie dokończono budowy. Potem remont nie był opłacalny.

- Otrzymałem ten budynek w spadku - wspomina były burmistrz Łosic Mirosław Miechowiecki. - Wtedy przekalkulowaliśmy, że mniej wydamy na wybudowanie nowego skrzydła przy szkole nr 2, niż wyremontowanie tego. Obiekt niszczeje od lat. W poprzedniej kadencji, gdy byłem radnym, oglądaliśmy go z komisją. Śmiałem się wtedy, że jest tam basen, bo woda stoi w piwnicach.

Komisję powołano, bo zastanawiano się, co zrobić z pustostanem. Pojawił się pomysł, by przekazać go SPZOZ. Jednak w 2012 roku ówczesny dyrektor łosickiego SPZOZ Henryk Brodowski odmówił jego przyjęcia. Zlecił ekspertyzę budowlaną, z której wynikało, że przystosowanie budynku do użytku kosztowałoby tyle samo, co wybudowanie nowego skrzydła przy szpitalu.

TROCHĘ OPTYMIZMU

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (33)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement