reklama

Węgrowska Wigilia na Rynku Mariackim

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2017-12-17 16:59:13 liczba odsłon: 15557

Na zdjęcia od lewiej: wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz, ks. Leszek Gardziński i burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki. fot. sej

Kilkaset mieszkańców Węgrowa wzięło udział w zorganizowanym przez burmistrza spotkaniu wigilijnym, które dziś (17 grudnia) odbyło się na Rynku Mariackim.

reklama

Zebranych powitał wiceburmistrz Leszek Redosz. Zgromadzeni, wraz z artystami Anitą Opłocką i Bartoszem Szwacińskim (śpiew) oraz Jakubem Plasem (akompaniament) zaśpiewali kolęda „Bóg się rodzi”.  Następnie ks. prałat Leszek Gardziński odczytał fragment Ewangelii, odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatki i złożył życzenia mieszkańcom miasta i gościom. Świąteczne życzenia przekazali też: burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki, przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Antoński oraz Michał Piotrowski, dyrektor biura wicemarszałek Senatu Marii Koc. Po przemówieniach oficjeli mieszkańcy dzielili się opłatkiem i wzajemnie składali sobie życzenia świąteczne.

Organizatorzy nie zapomnieli od wiktuałach. W rozstawionych wokół rynku namiotach można było poczęstować się wigilijnymi potrawami: m.in. kapustą z grzybami, pierogami z kapustą, czerwonym barszczem, świątecznym ciastem i mandarynkami.

Na Wigilii nie zabrakło świętego Mikołaja, któremu towarzyszyły wolontariuszki z węgrowskiego Caritas. Miały one w koszyki cukierki, którymi częstowały węgrowian. Słodkie podarunki (paczuszki ze cukierkami i piernikiem) przygotowało też Centrum Pomocy Społecznej w Węgrowie. Rozdawał je m.in. kierownik CPS Dariusz Koterba dołączając do nich najlepsze życzenia świąteczne.   

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement