reklama

Znowu będą pierniczyć

Garwolin, Miętne

Kamil Waszczuk 2017-12-06 12:18:26 liczba odsłon: 689
plakat

plakat

„Wielkie pierniczenie w powiecie garwolińskim” – to nazwa warsztatów świątecznych wypieków, organizowanych przez fundację „Tętniące Życiem” i Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

reklama

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (9 grudnia) w dworku w Miętnem.

– Stolicą piernika jest Toruń, oddalony od Garwolina o blisko 300 km. Ale kto powiedział, że nie można zrobić im konkurencji? – pyta z uśmiechem prezes fundacji Agnieszka Sadowska-Janiec.

To już druga edycja warsztatów. W zeszłym roku wzięło w nich udział mnóstwo osób, głównie dzieci i osoby starsze. Podczas spotkania wypiekano i dekorowano domki z ciasta. Była to wyjątkowa okazja do poszerzenia swojej wiedzy kulinarnej i dzielenia się nią z innymi, jak również ocalenie od zapomnienia dawnych świątecznych zwyczajów. Spotkanie przebiegało w wyjątkowej atmosferze. Jego uczestnicy mieli dzięki niemu sporą frajdę.

Dlatego organizatorzy postanowili je zorganizować po raz kolejny. W tym roku poprowadzi je lokalna cukierniczka Agnieszka Zielińska.

– Podczas spotkania będziemy nie tylko wypiekać i formować ciasta, ale też rozmawiać o świętach, kolędować i ubierać choinkę. Będzie z pewnością magicznie – zachęca Beata Pasternak, dyrektor PCKiP w Miętnem.

Warsztaty odbędą się w godz. 10- 14. Aby wziąć w nich udział, należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: agnieszka@tetniacezyciem.pl. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 43/2018 w sprzedaży od 2018-10-24.

Advertisement