reklama

Wybrał drastyczny krok

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 2017-11-17 12:33:04 liczba odsłon: 3843
fot. A. Król

fot. A. Król

- W naszej firmie pracował od 2010 roku. Cieszył się bardzo dobrą opinią zarówno wśród kolegów, jak i przełożonych - mówi Monika Motyczyńska rzecznik prasowy spółki Konsalnet. 43-letni pracownik tej spółki zastrzelił się z broni służbowej.

reklama

Stało się to podczas dyżuru, który mężczyzna pełnił w tzw. grupie interwencyjnej, stacjonującej w Mińsku Mazowieckim.

Był poniedziałek, 6 listopada. Strzał padł około godz. 18.30. Mężczyzna został ranny. Pogotowie lotnicze odwiozło go do szpitala w Warszawie. Zmarł około godz. 20.30. Informacja o śmierci została przekazana jego matce, z którą mieszkał w jednej ze wsi w powiecie sokołowskim.

- Dlaczego? – to jedyne pytanie, jakie wówczas cisnęło się na usta. 43-latek był od 8 lat po rozwodzie. Szybko zaczęto snuć domysły, że powodem desperackiej decyzji mogły być przyczyny rodzinne. Albo jakieś problemy w pracy, z którymi męż- czyzna sobie nie radził? Pojawiły się również informacje, że mężczyzna dowiedział się o nawrocie nieuleczalnej choroby... Wszystko to jednak plotki i niepotwierdzone sygnały.

Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim. Śledztwo jest prowadzone w oparciu o art. 151 Kodeksu karnego „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie…”. Jak wyjaśnia szef mińskiej prokuratury Marek Sęktas, nie stwierdzono w tym przypadku działań osób trzecich, ale też ich nie wykluczono. 

Zostało Ci do przeczytania 67% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement