reklama

„Przystanek Norwid” w Łochowie

Węgrów, Łochów

2017-11-14 09:36:41 liczba odsłon: 620

Konkurs recytatorski, konkurs literacki, spotkania autorskie Mai Komorowskiej i Teresy Kaczorowskiej oraz wystawa poświęcona życiu i twórczości Elwiro Michała Androliego – to główne punkty VII Łochowskiej Jesieni Poezji „Przystanek Norwid”. Imprezę zaplanowano na dwa dni – 16 i 17 listopada.

reklama

„Przystanek Norwid” odbędzie się w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Rozpocznie się w czwartek 16 listopada o godz. 10.30 wykładem Małgorzaty Szei zatytułowanym „Stanisława Hornowska adresatka wierszy C.K. Norwida”. O godz. 11.30 na scenie zaprezentują się młodzi ludzie, którzy zgłosili się do udziału w konkursie recytatorskim. Uczestnicy będą recytować poezję Cypriana Kamila Norwida. Wyniki konkursu będą ogłoszone około godz. 13. O godz. 18 w MiGOK odbędzie się spotkanie ze znaną aktorką Mają Komorowską.

Drugi dzień, a właściwie wieczór, „Przystanku Norwid” to spotkanie z twórczością współczesnych poetów i pisarzy. Prezentacje literackie rozpoczną się o godz. 17.30. O godz. 18.30 odbędzie się wieczór autorski Teresy Kaczorowskiej, autorki książki „Obława Augustowska”, prezes Związku Literatów na Mazowszu. O godz. 19.30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu literackiego.

Dwudniowej imprezie towarzyszyć będzie wystawa poświęcona życiu i twórczości Michała Elwiro Andriollego, który ilustrował m.in. „Pana Tadeusza”, „Konrada Wallenroda” i „Dziady” Adama Mickiewicza.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama

Najnowszy numer 43/2018 w sprzedaży od 2018-10-24.

Advertisement