reklama

Świętowali na sportowo

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-11-13 14:25:51 liczba odsłon: 1808
zdjęcie archiwalne

zdjęcie archiwalne

Tradycyjnie w ramach obchodów Święta Niepodległości w Siedlcach odbyły się biegi uliczne. Wystartowało 551 osób - dzieci i dorosłych! Organizatorem zmagań był Siedlecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

reklama

W kategorii open mężczyzn triumfował Sylwester Jaciuk, który linię mety pokonał przed Jakubem Szymańskim i Łukaszem Staniakiem. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Hapunowicz, wygrywając z Natalią Sobiczewską i Magdaleną Jastrzębską.

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych, w rywalizacji dziewczynek najlepsza była Karolina Szczepańska z SP nr 11. Na drugim miejscu dobiegła jej koleżanka ze szkoły Alicja Pawlusiewicz, a trzecia była Hanna Banaszewska z SP nr 7. Natomiast wśród chłopców na pierwszym miejscu uplasował się Adam Świętochowski z SP nr 1, drugi dobiegł Cyprian Chajewski z SP nr 10, a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Jaśkiewicz z SP nr 5.

W rywalizacji klas 4-6 wśród dziewcząt triumfowała Oliwia Witczuk z SP nr 5, przed Wiktorią Rucińską (SP nr 10) i Anną Obercich (SP nr 11). W biegach chłopców zwyciężył Kuba Jastrzębski z SP nr 7. Drugie miejsce zajął Cezary Marcinak (SP STO), a trzecie Maciej Skup z SP nr 11.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas 7 i gimnazjum, klas 2-3 wygrała zawodniczka SP w Suchożebrach Julia Księżopolska. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Marczuk (KSP), na trzecim uplasowała się Maja Siekiera z SP nr 1. Najszybszym chłopcem okazał się Rafał Furmianiak z SP w Suchożebrach, który linię mety pokonał przed Miłoszem Lubelskim z SP nr 5 i Wiktorem Chojnackim z SP nr 2.

Zwyciężczyni biegu open - Joanna Hapunowicz okazała się najlepsza także w rywalizacji dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. Pokonała Magdalenę Jastrzębską z ZSP nr 1 oraz Julię Marciszewską z „Królówki”. Wśród chłopców triumfował Dominik Kubaj z ZSP nr 3, przed Kajetanem Przestrzelskim z „Żółkiewskiego” i Mateuszem Klebanowskim z OSW Łosice.

W kategorii szkół specjalnych, w biegu dziewcząt wygrała Marta Cisłak reprezentująca START Siedlce. Drugie miejsce zajęła Paulina Pochopień z SOSzW w Siedlcach, a trzecie Paulina Cisła ze START-u. W biegu chłopców najszybszy był Hubert Strzelec (SOSzW), przed Adamem Ilczukiem (SOSzW) i Damianem Chojeckim ze START-u.

Zorganizowano również sztafetę rodzinną. Wygrała rodzina Cydejków, w składzie: Anna, Sławomir i Szymon.

W klasyfikacji drużynowej, w rywalizacji szkół podstawowych najlepsi okazali się reprezentanci SP nr 11 - zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się ZSP nr 4, czyli „Rolnik”. PŚ

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

reklama
reklama

Najnowszy numer 43/2018 w sprzedaży od 2018-10-24.

Advertisement