reklama

Trzy spektakle uliczne pod niebem

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-09-13 21:32:49 liczba odsłon: 815
plakat

plakat

W najbliższą sobotę, 16 września, odbędzie się w Siedlcach jubileuszowy, dziesiąty już Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”.

reklama

Na placu im. gen. Wł. Sikorskiego zobaczymy 3 widowiska plenerowe, prezentowane przez teatry uliczne z trzech różnych miast.

- To bajecznie kolorowe, pełne magii, niezwykle efektowne, zrealizowane z ogromnym rozmachem widowiska uliczne. Pełne niespodzianek, których niewątpliwym atutem są piękne kostiumy, niezwykle brawurowa gra, dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniała scenografia i niezwykłe środki wyrazu takie jak: ogień, szczudła, oryginalne makijaże, nietuzinkowe rekwizyty - zachęcają pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
Festiwal rozpocznie się o godz. 20.00, spektaklem "Alicja w krainie ognia" w wykonaniu Teatru Ognia Antidotum z Bialskiego Centrum Kultury. Grupa ta istnieje już 6 lat. Tworzą ją i gimnazjaliści, i studenci, którzy specjalizują się w chodzeniu na szczudłach i tańcu z ogniem. Skromna scenografia oraz dużo tańca, pantomimy, gestu i ruchu - to cechy charakterystyczne widowisk, przygotowywanych przez Teatr Ognia Antidotum.

 Poznań będzie tym razem reprezentował Teatr Fuzja, a nie - jak kilka lat temu - Teatr Ósmego Dnia. Teatr ten zaproponuje nam spektakl "Blackout".

- "Blackout" to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej superkorporacji w niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów - czytamy w informacji, udostępnionej przez Miejskio Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Na zakończenie tegorocznego festiwalu A3Teatr z Kleszczeli zagra spektakl "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej".

- Spektakl "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc - Sen o nocy letniej" łączy w sobie dalekie brzmienia szekspirowskiego dramatu z pogańskim obrzędem Nocy Kupały. Jest fuzją zachodniej mitologii ze wschodnim mistycyzmem. Za sprawą muzyki granej na żywo, białego śpiewu, tańców i ognia budzą się magiczne siły natury - tak rekomenduje ten spektakl siedlecki MOK.

Warto się wybrać na festiwal teatrów ulicznych nie tylko dlatego, że w tym roku zacznie się on wieczorem, co tylko podniesie atrakcyjność prezentowanychm spektakli. Widowiska plenerowe zawsze dostarczają widzom mnóstwa wrażeń. Zaskakują, zachwycają i pozostają na długo w pamięci.

Wstęp na wszystkie spektakle, prezentowane w ramach festiwalu, jest bezpłatny. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement