reklama

Głosowałeś już?

Siedlce

Justyna Pycka 2017-09-13 20:38:31 liczba odsłon: 1103

168 głosów – tyle do dzisiejszego popołudnia zostało złożonych w elektronicznym systemie Urzędu Miasta. Już tylko dwa dni pozostały do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego. O głosy mieszkańców rywalizuje 11 projektów obywatelskich.

reklama

Wśród zgłoszonych projektów są między innymi: siłownia zewnętrzna (ul. Jagiełły), obserwatorium astronomiczne (I LO im. B. Prusa), chodniki, wiata nad zalewem, bezpieczne przejście dla pieszych Zebra -Premium (skrzyżowanie ul. Warszawskiej, Dylewicza i Plażowej), czy fotopułapki przy Poznańskiej (urządzenia nagrywające ludzi podrzucających w ukryciu śmieci do osiedlowych kontenerów).

- To pierwszy budżet partycypacyjny. Przygotowując go zbieraliśmy doświadczenia jako urzędnicy, ale też i jako mieszkańcy – mówi rzecznik prezydenta Siedlec Dariusz Dybciak - Tych projektów przypomnijmy było ponad 20, a do głosowania zostało zakwalifikowanych 11.

Jak mówi Dariusz Dybciak, najbardziej intensywna walka o głosy dotyczy projektów przewidzianych dla centrum miasta. W przypadku głosowania na te projekty siedlczanie są najbardziej aktywni.

Głosy można oddawać przez stronę Urzędu Miasta lub tradycyjnie, wrzucać je do urny w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta. Głosowanie zakończy się w piątek 15 września, o północy.

 Na realizację  zwycięskich projektów miasto ma przeznaczyć minimum pół miliona złotych. Ta kwota zostanie podzielona na 4 części Siedlec, ich granice pokrywają się okręgami wyborczymi z ostatnich wyborów samorządowych. Realizacja projektów planowana jest w przyszłym roku.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement