reklama

Na styku trzech kultur

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-09-12 09:59:03 liczba odsłon: 1149
fot. Marek Zubik

fot. Marek Zubik

Członkowie działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach Grupy Twórczej „Fotogram” spędzili długi, majowy weekend w Uhrze pod Chełmem.

reklama

Zdjęcia, które wtedy zrobili, od 14 września będzie można oglądać w Galerii Fotografii „Fokus”. Wernisaż wystawy „Chełm 2017” rozpocznie się o godz. 18.00.

Ten plener był wyjątkowy z kilku powodów. Jego uczestnicy mieszkali w domu gościnnym, stworzonym w XIX-wiecznych czworakach przez artystów-plastyków Teresę i Oganesa „Owika” Kazarianów. Polsko-armeńskie małżeństwo nie tylko prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Założyło też Dom Pracy Twórczej w zabytkowym, XVII-wiecznym browarze, który w okresie międzywojennym został przebudowany na młyn,.

Do państwa Kazarianów fotografowie z Siedlec trafili dzięki Ryszardowi Karczmarskiemu. Uhonorowany w czerwcu tego roku Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis fotograf prowadzi w Chełmie własne studio oraz galerię „Atelier”, w której zorganizował podczas majowego pleneru wystawę prac „Fotogramu”.

Co uwiecznili w swoich kadrach na Polesiu Wołyńskim, na styku trzech kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej? - zobaczcie Państwo sami. Wystawa będzie czynna do 13 października od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00. Wstęp bezpłatny. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement