reklama

Z odblaskami jesteś bezpieczniejszy

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-09-11 13:35:56 liczba odsłon: 762
fot. KMP Siedlce

fot. KMP Siedlce

Dzisiaj (11 września) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce rozpoczęli działania prewencyjno-profilaktyczne w ramach jesienno-zimowej akcji „Widoczny na drodze-Bezpieczny po zmroku”. Promują noszenie po zmroku przez pieszych i rowerzystów kamizelek odblaskowych.

reklama

- Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Zdarza się, że piesi często sami wymuszają pierwszeństwo przed jadącymi pojazdami. Często też nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Podstawowym celem prowadzonych działań jest promowanie używania przez pieszych i rowerzystów „odblasków", wszędzie tam, gdzie może to pomóc uniknąć wypadków. Pamiętajmy, jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się bezpieczniejsi - informuje kom. Agnieszka Świerczewska z KMP Siedlce.

Pamiętajmy, że w terenie niezabudowanym po zapadnięciu zmroku, piesi mają obowiązek używania elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla kierowców. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement