reklama

XVI Ogólnopolski Turniej Rycerski na Zamku w Liwie. Zbrojni skrzyżują miecze

Węgrów, Liw

Stanisław Jastrzębski 2017-08-11 19:38:42 liczba odsłon: 1935
Patronat
TS
plakat

plakat

Interesujesz się historią, rycerstwem i fechtunkiem? Koniecznie w najbliższą sobotę 12 sierpnia przyjedź do Liwa!

reklama

Turniej Rycerski rozpocznie się już o godz. 11.00, wtedy publiczności zostaną zaprezentowani zawodnicy, zespoły i bractwa rycerskie biorące udział w turnieju. O 11.30 rozpocznie się pierwsza konkurencja – samowtór, czyli walki par rycerskich. Na godz. 13 przewidziano bohurt, czyli walki siłowe drużyn rycerskich.
O godz. 14.30 rozpocznie się turniej o tytuł Fechmistrza Liwskiego. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć pojedynki na miecze. Równolegle z turniejem będą się odbywać: warsztaty walki mieczami sportowymi, pokazy gotowania, szczudlarstwa, garncarstwa i kowalstwa. Będzie można spróbować swoich sił na strzelnicy łuczniczej, posilić się w karczmie, wziąć udział w zabawach i grach średniowiecznych, albo też kupić coś na jarmarku.
Na godz. 16 zaplanowano pokazy sokolnicze. O 17.00 rozpocznie się walka o zdobycie flagi, w której zmierzą się trzyosobowe zespoły rycerzy, natomiast o 17.30 odbędzie się pokaz walk rycerzy na koniach (konna konfrontacja).
O godz. 19.30 rozpocznie się wielka bitwa, w której wezmą udział wszystkie bractwa rycerskie uczestniczące w turnieju. To jeden z bardzie widowiskowych punktów imprezy, bitwę oglądają co roku setki osób. O godz. 21 będzie można obejrzeć walki juniorów mieczem sportowym (zawodników przygotuje Akademia Fechtunku Virtus). O godz. 21.15 rozpocznie się gala profesjonalnych walk na miecze fullkontaktowe. Jak zapewniają organizatorzy, będzie można zobaczyć walki najlepszych zawodników w Polsce.
Po ciężkich bojach przyjdzie czas na coś lżejszego. O godz. 22 odbędzie się turniej tańca z ogniem. Impreza zakończy się około godz. 23 pokazem sztucznych ogni.
Bilet wstępu na plac, gdzie odbywać się będzie Turniej Rycerski kosztuje 10 zł. Dla dzieci do lat 6 oraz osób niepełnosprawnych wstęp bezpłatny.
Organizatorem Turnieju jest Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. (sej) 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement