reklama

Z bólem lepiej poczekać

Siedlce

Justyna Janusz 2017-07-14 13:52:58 liczba odsłon: 8647
fot.: http://pl.freeimages.com

fot.: http://pl.freeimages.com

Siedlce: Czy jakiś dentysta będzie chciał pełnić dyżur nocny za 600 złotych?

reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia po raz kolejny ogłosił konkurs na nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną. Gabinety stomatologiczne mają czas do 14 lipca na przystąpienie do konkursu.

Do tej pory nie było chętnych na nocne dyżury. Nawet właściciele gabinetu stomatologicznego w Czepielinie, którzy przez ostatnie lata prowadzili świąteczną pomoc stomatologiczną, zrezygnowali z tej działalności. Powodem były oczywiście... pieniądze. NFZ jeden dyżur wycenił na nieco ponad 400 złotych. Stomatolodzy nie chcieli pracować za takie stawki.

Gdy Siedlcom zagroziła utrata opieki stomatologicznej w dni świąteczne, w sprawę zaangażowali się nawet radni. Arkadiusz Mazurkiewicz rozmawiał z właścicielami gabinetów. Prowadzono również rozmowy z NFZ, dzięki czemu udało się zwiększyć wycenę dyżuru na 600 złotych. Na zgłaszanie ofert do konkursu jest jeszcze kilka dni. Umowa zostanie zawarta na czas od 1 sierpnia 2017 roku do 30 czerwca 2022.

Najważniejsze, żeby znaleźli się chętni na prowadzenie tego typu usług w naszym regionie. Do konkursu mogą się zgłaszać również stomatolodzy z powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement