reklama

Dni Garwolina i powiatu garwolińskiego: Będzie się działo!

Garwolin

Kamil Waszczuk 2017-06-16 11:03:20 liczba odsłon: 1315
plakat

plakat

Już w najbliższy weekend (17-18 czerwca) odbędą się dni Garwolina i powiatu garwolińskiego.

reklama

Uroczystą akademię zaplanowano na sobotnie popołudnie.

O godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury zostaną wręczone statuetki „Zasłużony dla powiatu” i wyróżnienia przyznawane przez burmistrza Tadeusza Mikulskiego. Godzinę później na terenach rekreacyjnych Zarzecze rozpocznie się piknik rodzinny. W programie m.in. konkursy na najbardziej stylowego cyklistę, rolkarza i deskorolkarza, konkurencje sportowe oraz gry i zabawy językowe.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 od mszy św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Potem scena na Zarzeczu będzie tętnić życiem aż do późnych godzin wieczornych. Wystąpią m.in.: zespół Discountry, orkiestra dęta OSP Garwolin i Best Vocal Studio. Na scenie odbędzie się również pokaz szkół tańca Street Dance Studio, Dance Now i Studio Ruchu Kordaszewscy.

W tym samym czasie w Domu Kultury wystąpi 5 zespołów teatralnych z Garwolina. Jeden z nich będzie obchodzić swoje 5. urodziny, nie zabraknie więc tortu i dobrej zabawy. Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska. Jej koncert rozpocznie się o godz. 21.00 na Zarzeczu.

Jedną z większych niedzielnych atrakcji będzie kolejna, ósma już edycja biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Zdaniem czytelników portalu maratonypolskie. pl, to najlepszy bieg w Polsce. Jego celem jest nie tylko promowanie aktywności sportowej i miłe spędzenie czasu, ale też wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. W biegu mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. To właśnie z myślą o nich organizowany jest bieg rodzinny na dystansie 2 km. Na bardziej wysportowanych czeka dystans 10 km. Zawodnicy wystartują o godz. 12.00 z mostu na Wildze.

Relacja z imprezy w najbliższym numerze „TS”.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Advertisement