reklama

Wielki sukces starosty siedleckiego

Siedlce

Justyna Pycka 2017-06-14 13:47:53 liczba odsłon: 12248

Droga Broszków-Żuków obecnie

16 i pół miliona złotych na przebudowę ponad 25 km dróg powiatowych dostanie powiat siedlecki. Umowę na unijne dofinansowanie w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych dziś w Starostwie Powiatowym w Siedlcach podpisały władze powiatu siedleckiego i województwa mazowieckiego.

reklama

W ramach jednego projektu przygotowywanego przez Starostwo Powiatowe  w Siedlcach powstaną łącznie 4 drogi - ze Zbuczyna do Izdebek-Kosnów, z Broszkowa do Żeliszewa Podkościelnego i Broszkowa do Żukowa, a takze od granicy miasta Siedlce do krajowej dwójki, na wysokości miejscowości Białki.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Siedlcach wójtowie gmin Siedlce, Mokobody, Kotuń i Zbuczyn dziękowali staroście siedleckiemu Dariuszowi Stopie za pozyskanie prawie 17 milionów złotych. Pozytywne skutki pozyskania tych pieniędzy już niebawem odczują  tysiące mieszkanców powiatu siedleckiego.

- Wszystkie te drogi były dla nas bardzo ważne – mówi starosta Dariusz Stopa.

Starosta Siedlecki Dariusz Stopa jest mieszkańcem gminy Siedlce i problemy tej gminy zna bardzo dobrze. Nie są mu obce inwestycje na terenach innych gmin. Dziś podkreślał znaczenie strategicznej dla północnej części powiatu siedleckiego i mającej zostać odbudowaną drogi Broszków – Żuków.

- Połączy ona gminę Mokobody z krajową dwójką, powstanie pierścień komunikacyjny wokół miasta. Ta droga połączy północną część powiatu siedleckiego z DK nr 2, jednocześnie przecinając drogę wojewódzką – podkreśla starosta Dariusz Stopa.

Wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska podkreślała, że jest to pierwszy tak duży projekt w subregionie siedleckim i nasze gminy świetnie sobie z tym zadaniem poradziły. 

- Dzięki współpracy gmin z powiatem siedleckim udało się w większym stopniu rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców powiatu, niż byłoby to możliwe, gdyby starały się o to poszczególne gminy - twierdzi Wicemarszałek.

Subregion siedlecki jest liderem na Mazowszu w pozyskiwaniu dotacji z RiT. Otrzymamy w sumie 80 mln złotych dofinasowania. 

Wszystkie 4 drogi mają być gotowe już w połowie przyszłego roku.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement