reklama

Trzeba płacić więcej

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2017-04-20 11:44:24 liczba odsłon: 1149

Zarówno powiat węgrowski, jak i gminy Korytnica i Wierzbno na przebudowę drogi Paplin-Korytnica-Roguszyn- Kałuszyn wydadzą więcej, niż wcześniej planowano.

reklama

Powód: Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego może otrzymać tylko 60 proc. dofinansowania, a nie 75 proc. (takie były obietnice). Decyzję o zmniejszeniu dofinansowania podjęły władze województwa mazowieckiego.

Droga łącząca Paplin z granicą powiatu mińskiego ma być budowana w ramach projektu Regionalnego Instrumentu Terytorialnego (RIT), którego liderem jest miasto Siedlce. Jeśli projekt, w którym oprócz Siedlec uczestniczy jeszcze pięć powiatów, zostanie pozytywnie rozpatrzony, prace mogą ruszyć.

Ten szlak jest bardzo ważny w sieci komunikacyjnej powiatu węgrowskiego. Łączy bowiem drogę krajową nr 62 z drogą wojewódzką nr 637 i krajową „dwójką”. W ramach RIT zostanie zmodernizowanych ponad 28 km trasy Paplin-Kałuszyn. Oprócz nowej nawierzchni zostaną wybudowane chodniki w miejscowościach, znajdujących się przy drodze, zjazdy na posesje. Pobocza będą utwardzone.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 20,3 mln zł. Po zmniejszeniu dofinansowania samorządy musiały w ekspresowym tempie znaleźć brakujące pieniądze. Gmina Wierzbno zwiększyła tegoroczny udział w przedsięwzięciu do 650 tys. złotych, a gmina Korytnica do 914 tys. złotych. Wkład powiatu to ponad 2,5 mln złotych. Takie same kwoty muszą znaleźć w przyszłorocznych budżetach, gdyż inwestycja jest rozłożona na dwa lata.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 21/2018 w sprzedaży od 2018-05-23.

Advertisement