reklama

Szpitalny efekt domina

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2017-03-18 10:31:09 liczba odsłon: 2642
collage J. Mazurek

collage J. Mazurek

Gdyby na styczniowej konferencji prasowej starosta nie wypowiedział gorzkich słów pod adresem zatrudnionego w sokołowskim szpitalu senatora Waldemara Kraski, nie naraziłby się na jego atak. A dyrektor SPZOZ w Sokołowie nie poczułaby się zobowiązana do wydania oświadczenia.

reklama

Prawdopodobnie nie wysłałaby też do senatora pisma, które jeszcze bardziej zaogniło konflikt. Gdyby konflikt się nie pogłębiał, może starosta nie przedstawiłby kolejnych oskarżeń. Z kolei senator nie zastanawiałby się, czy jego przełożona chce, żeby zwolnił się z pracy. Czy uda się przerwać to błędne koło?

Wszystko zaczęło się 27 stycznia, na konferencji prasowej w sokołowskim szpitalu. Została ona zwołana po zerwaniu przez związki zawodowe negocjacji z dyrekcją SPZOZ. Podczas konferencji starosta Leszek Iwaniuk zarzucił związkowcom działanie pod presją Waldemara Kraski, przewodniczącego senackiej Komisji Zdrowia (senatora PiS, a zarazem chirurga z sokołowskiego szpitala). To stwierdzenie podkreśliło polityczne podłoże konfliktu. Starosta zasugerował też, że za kryzys finansowy szpitala odpowiada partia rządząca, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie wypłacił placówce pieniędzy za tzw. nadwykonania.

SENATOR I JEGO LISTA

Senator Kraska odpowiedział trzy dni potem, na sesji Rady Powiatu. Winą za problemy szpitala obarczył rząd PO-PSL, który wprowadził dyskryminujący województwo mazowieckie algorytm podziału pieniędzy przez NFZ. 

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

reklama
reklama
Advertisement